משלוח חינם מעל ₪300. חברי מועדון נהנים יותר. להתחברות/הצטרפות

אנטי פרספירנט ודאודורנט טבעי מצא את ההבדלים

דאודורנט טבעי
מהו אנטי פרספירנט (Antiperspirant)? על דאודורנט מאבן טבעית? ומדוע חשוב להשתמש בדאודורנט טבעי?
במאמרים הקודמים דנו בתהליך ההזעה וחשיבותו של תהליך ההזעה כחלק מהתהליך המטבולי ואיזון הטמפרטורה של הגוף. מאמר זה עוסק בחומרים היומיומיים למניעת ריח הזיעה הכוללים פעמים רבות הדחקה ומניעה של תהליך הזעה תקין. לפני הכל, מהם התכשירים השונים הקיימים בשוק למניעת ריח הזיעה:

אנטי פרספירנט (Antiperspirant) ומה ההבדל בינו לדאודורנט טבעי

רוב התכשירים בשוק הנקראים בפינו דאודורנטים הם למעשה אנטי פרספירנט המכילים חומרים המונעים או מקטינים את הפרשת הזיעה מהגוף: anti – נגד, perspirant-זיעה. לנוחות הדיון נשתמש במונח דאודורנטים גם למוצרים אלו.
דאודורנטים מסוג אנטי פרסיפרנט מכילים בעיקר מלחי אלומיניום המופיעים בשתי תרכובות -הנפוץ בהם aluminum chlorohydrate (אלומיניום כלורי), וקיים גם אלומיניום זירקוניום (aluminum zirconium tetrachlorohydrate glycine complex ) ברשימת המרכיבים ב- antiperspirant בשוק ניתן למצוא מרכיבים אלו.(1) אלומיניום כלורי מסייע בסתימת צינורות בלוטות הזיעה שבעור. כלומר חומר זה מונע או מקטין את הפרשת הזיעה מהגוף תוך מניעה של קיום תהליך הזעה תקין ורגיל. מכיוון שדאורודרנטים אלו משנים את פעולת הגוף הטבעית הם מוגדרים כ- drug – חומר רפואי (לפי ה-FDA- רשות הבריאות האמריקאית).
הסכנה בסתימת הצינורות בבלוטות הזיעה שבעור מובנת מהמאמר בנושא “חשיבות תהליך ההזעה”. מכיוון שתהליך ההזעה הוא תהליך טבעי וביולוגי הנידרש לצורך תיפקודו התקין של הגוף כולל הפרשת מזהמים ומתכות, הרי שברור מאליו שפגיעה בתהליך חיוני זה יכולה לגרום לבעיות שונות.
כפי שעלה במאמר על “חשיבות תהליך ההזעה” תוצאות מניעת הזיעה משתנות מאדם לאדם, החל מאוכלוסיה רחבה שלא נגרם לה נזק או לא נזק מיידי וכלה באנשים שרגישים לפגיעה בתהליך ההזעה שלהם ולכן סובלים משימוש בדאודורנטים ( antiperspirant-מונעי זיעה). (למאמר בנושא “קוסמטיקה, רעילות ותגובה אינדבדואלית” )
במחקר שנערך על מלחי אלומיניום והתפרסם במאמר בשנת 2005 (2) נמצא שאלומיניום כאלומיניום כלוריד או כאלומיניום כלורוהידרט בעלי רעילות גנומית ויכולת לגרום לשינויים ומוטציות ב- DNA מה שעקבי עם הסיכון שיש לו תפקיד בהעלאת הסיכון לסרטן השד בתנאי שהוא יוצר שינויים בתאים אלו. המאמר מעלה את הצורך להמשיך בדיקות בנושא זה ולבדוק את הספיגה של חומרים אלו לאורך זמן והקשר בינם לבין סרטן השד שמתחיל ברוב המקרים ברבע הצמוד לבית השחי.
מחקר משנת 2007 נמצא קשר בין אלומיניום בדאודורנטים מסוג אנטי פרספירנט וסרטן השד ובבדיקת ריכוז אלומיניום ברקמות שד חולות בסרטן השד נמצא ריכוז גבוה יותר של אלומיניום ברקמות החיצוניות יחסית לפנימיות, מה שדורש בדיקה האם ריכוזים גבוהים אלו קשורים לתדירות סרטן השד גבוהה יותר ברקמות החיצוניות (הקרובות לבית השחי) (3).
מחקר נוסף שהתפרסם במאמר (4) ובדק כ- 400 נשים מצא קשר בין גילוח בית-השחי ושימוש ב- אנטי פרספירנט לבין התפתחות מוקדמת של סרטן השד.
מאידך במאמר של ה- FDA פוסלים מכל וכל את הקשר בין החומרים בדאודורנט מסוג אנטיפרסיפרנט לסרטן (5).

דאודורנט טבעי מאבן מינראלית? אנטי פרספירנט?

בשוק קיימת האבן המינרלית הנחשבת לדאודורנט טבעי. מינרלים אלו מכילים בתוכם תרכובות עם אלומיניום וגופרית: Ammonium alum- ammonium aluminum sulfate dodecahydrate , או Potassium Alum- potassium aluminum sulfate dodecaheyrate . מינרלים אלו זולים יחסית ומחזיקים לזמן רב אצל המשתמשים ולכן משמשים כדאודורנטים. (6,7), מינרלים אלו הם תרכובת של חומצה גופרתית עם מלחי אלומיניום. במגע במים יש פירוק של החומצה מה שגורם להם להיות חומרים מגרים את העור (כמובן תלוי ברגישות ובכמות השימוש) (8,9).
מינרלים אלא אומנם קיימים בטבע, חלק מיכולתם למנוע את הזיעה נובע מהיכולת שלהם לכווץ את העור ולהרוג את החיידקים בבית השחי. במינרלים אלו קיים אלומיניום שבמגע עם מים משתחרר כמלח אלומיניום היכול לפגוע בתהליך ההזעה הטבעי של הגוף כפי שפועל אלומיניום כלוריד בדאדורנטים מסוג אנטיפרסיפנט.לכן למרות המוצא הטבעי של דאודורנט זה, כנראה גם הוא יעיל בעיקר ע”י הפרעה לתהליך ההזעה הטבעי.

דאודורנטים טבעיים שלא פוגעים בתהליך ההזעה החשוב לגוף

דאודורנט טבעי ללא אלומיניום סטיק עשב לימון

דאודורנט סטיק נוח לשימוש ויעיל לאורך זמן ללא אלומיניום ובריח לימוני מרענן המתאים לבעלי
49.00 מידע נוסף

דאודורנט טבעי ללא אלומיניום סטיק פצ’ולי רוזווד

דאודורנט ללא אלומיניום, טבעי וטבעוני, ומרוכז עד פי 5 מכל דאודורנט. מגיע בסטיק נוח לשימוש,
49.00 מידע נוסף

דאודורנט סטיק טבעי מינרלי ללא אלומיניום וללא סודה לשתייה

דאודורנט טבעי וטבעוני ללא אלומיניום וללא סודה לשתייה בתערובת שמנים צמחיים מעולים לעור. הדאודורנט
49.00 מידע נוסף

דאודורנט קרם טבעי ללא אלומיניום – לבנדר רוזמרין

דאודורנט טבעי ללא אלומיניום השומר על תהליך ההזעה הטבעי והבריא, מונע את ריח הזיעה לשעות רבות.
49.00 מידע נוסף

דאודורנט טבעי

הדאודורנטים הטבעיים של מבית לבנדר קוסמטיקה טבעית אינם מכילים:
אלומיניום ומלחי אלומיניום המדכאים הפרשת זיעה נפט ותוצרי נפט חומרים משמרים כפרבנים טלק חומרי ריח מלאכותיים
מניסיוננו אנו יכולים להעיד על אנשים רבים שהמעבר לדאודורנט הטבעי של לבנדר פתר עבורם בעיות רבות לדוגמא:
מניעה של גירויים קבועים בעור בית השחי. מניעה של נפיחויות אפילו קשות מאוד של אזור בית השחי ובלוטות הלימפה שאף הקשו על תנועתיות הזרוע. מניעה של הכתמת בגדים והיווצרות כתמים לבנים על העור.
*נכתב ע”י: עידו משעל: (BA ביולוגיה, .B.Sc – הנדסה כימית, M.Sc.- הנדסת חומרים (טכניון)
*כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.
מאמרים נוספים בנושא:
Derm Beruf Umwelt. 1989 Mar-Apr;37(2):53-7 Darbre PD, Aluminium, antiperspirants and breast cancer., J Inorg Biochem. 2005 Sep;99(9):1912-9 Exley C, Aluminium in human breast tissue., J Inorg Biochem. 2007 Sep;101(9):1344-6. Epub 2007 Jun 12 McGrath KG, An earlier age of breast cancer diagnosis related to more frequent use of antiperspirants/deodorants and underarm shaving., Eur J Cancer Prev. 2003 Dec;12(6):479-85 Antiperspirant Awareness: It‘s Mostly No Sweat! https://en.wikipedia.org/wiki/Potassium_alum https://en.wikipedia.org/wiki/Ammonium_alum msds ammonium alum.pdf

כתיבת תגובה

האי מייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים*

חשוב לנו שתדעו

אנחנו מייצרים ברישיון משרד הבריאות ובאיכות עולמית לפי תקן תנאי יצור נאותים ובפיקוח מכון התקנים

כל המוצרים מיוצרים בישראל בבית המלאכה שלנו בפרדס חנה בעבודת יד מוקפדת עם שמן זית ישראלי

משתמשים רק בחומרי גלם טבעיים ומוכרים שנים רבות כבטוחים לשימוש בכל רחבי העולם, ללא ניסויים בבעלי חיים ובמקסימום בטיחות

לבנדר מייצרת אך ורק קוסמטיקה 100% טבעית נקייה מכימיקלים, משמרים, תוצרי נפט, חומרי ריח סינטטיים. רק טבעי עבורך!

לבנדר מייצרת קוסמטיקה אקולוגית ללא אריזות חיצוניות למוצרים, אריזות מתמחזרות ושפכים טובים לסביבה

שומרים על בעלי החיים- רוב המוצרים שלנו טבעוניים לחלוטין בפיקוח ויגן פרנדלי

סל קניות

הרשמה/התחברות

33%

חבר/ת מועדון? יש להזין סלולרי לקבלת קוד בסמס. עדיין לא ורוצים להצטרף ולהנות מהטבות? הזינו סלולרי ומלאו את הפרטים.

67%

מלאו את הפרטים ותהנו מהטבות וצבירת נקודות בכל רכישה.

אנחנו כבר חברים, אבל חד פעמית נבקש ממך שוב למלא פרטים אלו כדי שההתחברות שלך בהמשך תהיה מהירה יותר. (אל דאגה, כל ההטבות שלך שמורות אצלנו)

במילוי הפרטים אני מאשר/ת קבלת הטבות ועדכון על מבצעים בסמס/מייל.

67%

נא להזין את הקוד שהתקבל בסמס

דילוג לתוכן