שאלות ותשובות

ריכזנו את כל השאלות שהלקוחות שלנו שאלו לאורך השנים על מנת שתוכלו לקבל מענה מהיר ופשוט. במידה ויש שאלות נוספות שלא מופיעות כאן – אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לענות.

על תהליך הרכישה:

אנו זמינים לשירותך בימים א-ה בין השעות 9:00 ועד 17:00. ביום שישי מ- 8:30 ועד 14:00. ניתן לפנות אלינו: בטלפון – 077-2127172, בצ’אט באתר, במייל או בטופס צור קשר דרך האתר וכמובן דרך הפייסבוק.

מועדון הלקוחות של לבנדר קיים שנים רבות ונותן הטבות רבות ללקוחות קבועים. ראה את הטבות המועדון בדף המועדון.

ניתן לנצל את הטבות המועדון ברכישה בחנויות, טלפונית וגם ברכישה באתר לאחר חיבור חד פעמי של המועדון שלכם עם החשבון שלכם באתר והזדהות על ידי הטלפון שנירשמתם עימו למועדון ניתן גם בשלב התשלום באתר גם להצטרף למועדון ולהתחיל להינות מהטבות כבר לקניות הבאות. אם חסר לכם משהוא אנחנו פה לכל בעייה.

המחירים זהים לחלוטין לרכישה עצמאית באינטרנט ולרכישה טלפונית, מה שנוח לכם, נוח גם לנו.

הזמנות המתקבלות עד השעה 12:00 נארזות ומוכנות לאיסוף באותו יום/ חברות שילוח אוספות את החבילות למחרת והם יוצאות בדרך אליכם. הזמנות שחסר מוצר זמנית או מחסור בפרטי לקוח או בעייה אחרת יוצאות לכל המאוחר יום לאחר מכן. במידה ויש חריגה מעבר לכך אנו נתקשר אליכם לעדכן. ימי עבודה למשלוחים ראשון- חמישי.

כל ההזמנות מסופקות על ידי חברת שילוח חיצונית מקצועית ומגיעות ישירות לביתכם לפי הפרטים בהזמנה.

אתר לבנדר הוא אתר מאובטח וכל התשלום מתבצע ע”י ספקים חיצוניים מובילים המבטיחים לך שקט נפשי וביטחון מלא בסודיות הפרטים. כל החברות עומדת בתקן PCL1 שהוא התקן המחמיר ביותר המאושר ע”י כל חברות האשראי. המידע על כרטיסי האשראי שלכם אינו נשמר על ידינו ולכן תיאלצו למסור את הפרטים שוב בכל רכישה.

אפשרויות התשלום הקיימות באתר:

 1. תשלום באמצעות כרטיס אשראי – תשלום מאובטח ברמה הגבוהה ביותר PCL1 דרך ספק חיצוני מוביל. ניתן לשלם עם כל כרטיס אשראי – ויזה, ישראכרט, מאסטרכרד, דיינרס, אמריקן אקספרס וכו’.
 2. תשלום באמצעות חברת Paypal –  מתאים למי שיש לו חשבון בחברה או לכל לקוח עם כל כרטיס אשראי בין לאומי, אתר בינלאומי מאובטח ביותר.
 3. תשלום טלפוני – סיימו את ההזמנה ואנו נתקשר להשלים ההזמנה, לחייב אתכם בתשלום טלפוני או העברה בנקאית.

כשהקמנו את לבנדר היינו מאפשרים ללקוחות להגיע עם המיכלים והיינו ממלאים להם מחדש את המיכלים. הבעייה שהרבה פעמים המיכלים היו מגיעים לא נקיים והרגשנו חוסר ביטחון לשלוח את המוצר ככה ושיהיה במיטבו. עם קבלת כל האישורים הממשלתיים והעבודה לפי תקני ISO הפסקנו שירות זה. כיום לצערנו אנו לא מאפשרים מילוי חוזר של המיכלים, יחד עם זאת אנו מייצרים את המוצרים בכמה גדלי מיכלים על מנת לאפשר ללקוח לקנות כמות המתאימה לשימוש שלו, משתמשים רק באריזות זכוכית או פלסטיק קל למיחזור ולא משתמשים באריזות חיצוניות כדי להקטין למינימום האפשרי את הפגיעה בטבע. אנו גם בקשר עם חברות ובודקים כל הזמן את האפשרות לאפשר מילוי חוזר באופן נכון והגייני.

על החברה והמוצרים:

כל מוצרי לבנדר מיוצרים בפרדס-חנה כרכור, ישראל על ידי חברה שלנו – מעבר לחומר בע”מ, הרשומה כיצרן מאושר במשרד הבריאות, כמו גם כל המוצרים מאושרים על ידי משרד הבריאות. חלק גדול מאוד מחומרי הגלם נרכשים מתוצרת ישראל, מחקלאים שאנו מכירים את השדות גידול שלהם. אנו רשומים גם במשרד התמ”ת במטה כחול-לבן כיצרנים מאושרים.

כל מוצרי לבנדר מבוססים על מוצרים 100% טבעיים שכולם בשימוש ע”י אנשים שנים רבות, כך שאין שום צורך לעשות ניסיונות בבעלי חיים. בנוסף קיים מידע רחב מאוד על הרכיבים הטבעיים בהם אנו משתמשים, לאורך מאות השנים, על מנת להבטיח בטיחותם למשתמשים. בלבנדר אנו מכינים הרכבים מיוחדים המביאים מרכיבים טבעיים אלו להשפעה מיטבית על הגוף והנפש.

באמת נשמע הבדל קטן אבל המשמעות שלו אדירה במוצרים עצמם. 1% עד 5% במוצר הם בדיוק הכמות שמאפשרת להוסיף חומרים לא טבעיים כחומרים משמרים, חומרים מייצבים, חומרים מקציפים וכו‘.בקרמים רגילים וכן בקרמים שמכילים 99% חומרים טבעיים, מורכב הקרם מכ- 50% מים או יותר ורק השאר הם חומרים פעילים. במצב זה חייבים להוסיף את ה- 1-2% חומרים משמרים. בלבנדר, בגלל שאין אנו מוסיפים חומרים משמרים כלל, אנו מכינים את הקרם, אך ורק משמנים וחמאות טבעיות שהם החומרים הפעילים ללא מים ולכן הקרמים שלנו מרוכזים פי 2-4 מקרמים אחרים.

השמירה על הסביבה ועל האדם היא בראש מעייננו הרי לבנדר הוקמה בעקבות הנזק שראינו שקוסמטיקה עלולה לגרום לצמחייה ובעלי חיים – קרא עוד אודותינו,  אנו מנסים לחיות בכל תחום ובוודאי במוצרי לבנדר תוך השפעה מינימלית על הסביבה, מספר דוגמאות כוללות:

 1. כל המוצרים פריקים בקלות בטבע ולא מכילים מרכיבים מהנפט. אפילו כל השפכים מהייצור שלנו עוברים דרך טיהור ביולוגי עם צמחים ודגים כך שיום יום אנו בטוחים שהייצור שלנו עדין לסביבה.
 2. חלק מהסבונים הקשים שלנו מיוצרים מגפת – “שמן תחתית החבית” שפעמים רבות נשפך לקרקע וגורם לזיהום קרקעות אך בתהליך ייחודי יכול לאפשר ייצור סבונים באיכות מעולה.
 3. אנו בוחרים את חומרי האריזה שלנו בקפידה רק מחומרים שניתן בנקל למחזר כמו זכוכיות וחומרים פלסטיים הניתנים למיחזור בקלות כמו PP. אנו לא משתמשים באריה חיצונית במוצרים על מנת לחסוך בקרטון ועצים.
 4. אנו נימנעים מהוספת מלח לסבונים אותם אנו מייצרים (המשמש בסבונים נוזליים להעלאת הסמיכות) הגורם להמלחת קרקעות וכן משימוש בחומצה בורית.
 5. בכל המוצרים אנו נמנעים משימוש בשמן דקל המחייב כריתת יערות לשם מיצויו.

אנו מאמינים שהמוצרים הטובים ביותר הם גם הפשוטים ביותר ולכן משתדלים מאוד לעשות את המוצרים שלנו בדרך הטבעית והפשוטה ביותר ועם המספר הקטן ביותר של המרכיבים הנידרשים. כמו בבישול שבו הרבה פעמים ככל שהמתכון פשוט יותר התוצאה טובה יותר. במיוחד שבין החומרים שאנו נמנעים להתשתמש בהם כלולים כל החומרים המשמרים ומייצבים כימיים ועוד כימיקלים שונים ומשונים הנפוצים במוצרי קוסמטיקה.

מתוך אמונה במוצרים שאנו מייצרים ומתוך שקיפות מלאה, רשימת המרכיבים המלאה של המוצרים שלנו מופיעה בעברית באופן ברור וגלוי ולא רק ב- INCI שזה לטינית למתקדמים. כך כל לקוח יכול לדעת בדיוק מה המוצר מכיל ולדעת במה הוא משתמש ללא צורך בזכוכית מגדלת או במילון כימי, תוכלו למצוא את רשימת המרכיבים המלאה של כל מוצר באתר ואנו משתדלים גם על כל תווית מוצר, אם כי לא תמיד יש מספיק מקום.

כל המוצרים בסדרת לבנדר מיוצרים על ידינו בלעדית מה שמבטיח את איכותם וייחודיותם להבדיל מרוב המוצרים שדומים אחד לשני ובד”כ מיוצרים באותו מפעל עם תוויות אחרות. המגוון הגדול של המוצרים בסדרת לבנדר מיוצרים כולם מחומרי בסיס 100% טבעיים באיכות הגבוהה ביותר ובריכוזים הגבוהים בשוק לדוגמא

 1. כל המוצרים מיוצרים מחומרים טבעיים בלבד או ממקור טבעי לפי הגדרות התקן העולמי החדש לקוסמטיקה טבעית – ISO16128
 2. הקרמים שלנו כולם הם למעשה חמאות גם לגוף וגם לפנים עם 100% חומרים פעילים ואפקטיביים ללא מים. בדרך כלל מים מהווים 70-90% מהקרם, ללא השפעה טיפולית על העור. כאשר יש מים ושמנים במוצר חייבים חומרים מייצבים כדי להחזיק אותם שלא ייפרדו וגם חומרים משמרים מאוד אגרסיביים אחרת הם מועדים לריקבון. אנו מייצרים את הקרמים ללא מים וכך נמנעים מחומרים משמרים ומייצבים כימיים כלשהם ואתם מקבלים מוצר מרוכז עד פי 6 ממוצרים דומים, פשוט צריך להשתמש מעט!
 3. סדרת הקרמים הטיפוליים שלנו על בסיס חמאת שיאה מורכבת מעל 40% חמאת שיאה, בשונה מרוב הקרמים בשוק, ה”מעושרים” בחמאת שיאה בריכוזים נמוכים.
 4. כל מוצרינו אינם מכילים חומרים משמרים ואנו משקיעים רבות בתהליך הייצור על מנת להימנע משימוש בחומרים אלו כמו גם בייצור סדרות קטנות ושיווק ישיר ללקוח ככל האפשר, על מנת להבטיח הגעה מהירה לצרכן לשימוש.
 5. בחירת החומרים והשמנים האתריים במוצרינו נבחנת קודם כל משימוש בחומרים אנטיאלרגניים ועדינים ככל האפשר ובריחות נעימים ובהתאם לשימוש המוצר.
 6. אצלנו המילה “טבעי” היא לא קישוט אלא תפיסה, לכן המרכיבים לא מוצגים רק בלטינית INCI הקשה לקריאה אלא בעברית.

מוצרי קוסמטיקה רגילים על המדף מיוצרים עם אורך חיים של לפחות 3 שנים. מעל 3 שנים אורך חיים לא צריך לרשום פג תוקף למוצר אלא רק כמה חודשים טוב מפתיחה. במוצרים עם תוקף כה ארוך לא ניתן לשים כמויות משמעותיות של חומרים טבעיים כי חומרים טבעיים בדרך כלל נהרים עם הזמן. לכן אנו בלבנדר המייצרים קוסמטיקה שהיא באמת 100% טבעית מייצרים את המוצרים עם עם אורך חיי מדף של שנה וחצי וכ- 6 חודשים מפתיחה ומאמינים שכמו אוכל הקוסמטיקה שלך צריכה להגיע אלייך מהר ככל שאפשרף טרייה ועם כל הטוב של הטבע. על מנת להבטיח שהמוצרים יגיעו אלייך טריים אנו מייצרים את המוצרים בסדרות קטנות בהתאם לצריכה ומשתדלים למכור את המוצרים ישירות ללקוח בחנויות שלנו או דרך משווקים איכותיים במיוחד, כך שאנו שולטים באופן מלא בטריות המוצרים ומבטיחים אורך חיים מספק ללקוחות לשימוש מהנה.

קרמים רגילים על המדף מכילים מים כמרכיב ראשי (תבדקו על המדף אצלכם בבית – aqua או מיץ של פרי..) כ- 80% מהקרם הוא מים שאין להם שום השפעה טיפולית על העור (לא נכנסים לבריכה ויוצאים עם עור בריא יותר….). ואז בקרם יש כ- 5-15% של מרכיב שומני. כאשר יש מים ושמנים ביחד כמו שאתם בטח יודעים צריך כימיקלים כדי לייצב אותם והרבה מאוד חומרים משמרים אגרסיביים כדי למנוע גידול של חיידקים ופטריות. אצלנו הקרמים לא מכילים מים כך שאתם מקבלים 100% חומרים פעילים במוצר שיעשו לכם טוב לעור. כך גם לא צריכים להוסיף כימיקלים לייצוב וחומרים משמרים ואפשר להינות ממוצר 100% טבעי..ולכן במקום 5-10% מרכיב שומני אתם מקבלים קרמים עם 100% מרכיבים פעילים ולכן מרוכז יותר מפי 5 מקרמים רגילים. אומנם שונה מהרגיל אבל מתרגלים ומתמכרים…

חומר משמר הוא למעשה רעל לכל דבר – שתפקידו להרוג יצורים חיים – חיידקים פטריות ועובשים. כפי שאמר אחד ממעריכי הבטיחות המובילים באירופה אין חומר משמר שאיננו אלרגן. לא בכדי תמצאו בין החומרים המשמרים פורמאלדהיד (משמר חזק ומסרטן), פרבנים (בשנים האחרונות סוף סוף מורידים את ריכוזו המותר במוצרים בגלל הסכנות הכרוכות בשימוש בו). הבעייה שהיום יצרנים רבים משתמשים בחומרים משמרים שהיו פעם אורז או צמח אחר (לא משנה מבחינת רעילות ואלרגניות וגם ללא בדיקות בטיחות רציניות)… או חומרים משמרים שמחביאים אותם מתחת לחומרי הריח במוצרים – בסוף כל היצרנים רוצים להגיד שאין להם חומרים משמרים….

אנו מייצרים קוסמטיקה מ- 2007 ללא חומרים משמרים. מתכננים נכון את הרכב המוצר על מנת שלא יידרש לו חומר משמר כמו קרמים ללא מים וכל המוצרים תחת רישיון משרד הבריאות כך שאנו בודקים להם ניקיון ובמידת הצורך גם עמידות אפילו לזיהום מכוון של חיידקים למוצר. תהיו בטוחים ורגועים ותהנו ממוצרים בלי רעלים..

כן! אנו מגישים את המוצרים למשרד הבריאות כמוצרים להגנה משמש ומשקיעים עשרות אלפי שקלים בבדיקות שלהם על אנשים במעבדות מתקדמות באירופה על מנת להיות בטוחים שאנחנו מגינים עליכם כמו שצריך.

אנו מייצרים רק סבונים טבעיים. סבונים טבעיים הם בסיסיים, העין היא אזור חומצי ולכן מגע של הסבונים בעיניים עלול לשרוף, מעבר לכך לפעמים מוסיפים לסבונים ושמפו תעשייתי חומרים מאלחשים שמקטינים את הרגשת השריפה בעיניים. אנו לא משתמשים בחומרים אלו ולא ממליצים על כך. יש להיזהר ממגע הסבונים בעיניים. יחד עם זאת הוכח במחקרים רבים שסבונים טבעיים עושים הרבה יותר טוב לעור, לחלל הפה וגם לסביבה.

קופסאות חיצוניות עושות את העבודה של העיצוב הרבה יותר קלה, אבל.. כחברה שהוקמה בגלל שראינו כמה יכולה קוסמטיקה הרסנית להיות לטבע, אנו נמנעים מקופסאות חיצוניות למוצרים ככל האפשר.