-לבנדר.png

מי אנחנו?

לבנדר הוקמה על ידינו – טלי מצליח ועידו משעל בשנת 2007 אחרי שראינו כיצד שמפו נגד קשקשים הורג צמחים ודגים במערכת הבריכות שבנינו בחצר. 

אחרי האירוע המכונן התחיל עידו, כמהנדס כימיה וחומרים והומאופת קלאסי, לחפש מוצרי קוסמטיקה טבעיים ובריאים, וגילה שעל המדפים יש המון מותגים יפים
אבל כולם מכילים עשרות ומאות כימיקלים שלא רצינו להכניס הביתה

התחלנו לייצר לעצמנו, וכשהיינו מרוצים נתנו לחברים. כשהם חזרו עם סיפורים על הקלה וריפוי של אסטמה של העור ובעיות עור קשות אחרות בגלל המוצרים הבנו שאנו מביאים בשורה לאנשים רבים והקמנו את לבנדר קוסמטיקה 100% טבעית. 

Screen-Shot-2021-01-13-at-17.06.54.jpg
נגן וידאו

הסיפור של לבנדר איך הכל התחיל?

אחר הצהרים אחד בקיץ 2006 ישבנו עידו ואני בגינת הבית, שותים תה צמחים ומדברים, מוקפים בחי ובצומח של הגינה שלנו– כולל צמחים, דגים וצפרדעים, שהם חלק ממערכת המים האפורים שלנו. המערכת מובילה מים מהמקלחת, מעבירה אותם דרך בריכות שבתוכן גדלים צמחים, ולבסוף מגיעים המים לבריכה האחרונה שבה נימפאות ודגים. ישבנו ונהנינו ברוגע מאווירת השלווה והערב היורד, ופתאום הבחנו לתדהמתנו, שהדגים בבריכת הדגים, מפרפרים/מתהפכים על הגב.
כולם מתו תוך דקות! מזועזעים, פנינו לתוך הבית, ומיהרנו למקלחת, שם שניים מארבעת ילדינו שיחקו באמבטיה, ושפכו שמפו למים…למרות שהיה זה אחד ממותגי השמפו המובילים בארץ לטיפול בקשקשים, ולמרות הכמות הקטנה שנשפכה, כחצי בקבוק – כל הדגים בבריכה מתו תוך פחות משעה, מאוחר יותר גם הצהיבו וקמלו כל הצמחים שהיו קשורים למערכת המים.

השאלה שהידהדה בנו לנוכח האסון האקולוגי שנוצר בגינה הפרטית היא: אם כך הגיב החי והצומח, מה זה אומר לגבי הפגיעה בבני אדם? 
עברו מספר שבועות עד שהמערכת התייצבה בחזרה, אך עבורנו, זו הייתה נקודת אל-חזור.

עידו, כמהנדס כימיה וחומרים התחיל לחפש על המדף מוצרים טבעיים, אך בקריאה של הרשימות מרכיבים (המופיעים בלטינית) הבין שעל המדפים יש הרבה מוצרים באריזות יפות אבל כולם עם חומרים כימיים, חלקם חריפים, שלא התאימו לתפישה של חיים בריאים.

אחרי שהבנו מה יש בקוסמטיקה רגילה הבנו גם למה היא בעייתית כל כך. התחלנו לייצר בבית סבונים מוצקים ונוזליים וקרמיים לשימוש עצמי. כשהיינו מרוצים מהתוצאות נתנו לחברים להתנסות. להפתעתנו החברים חזרו עם עידכונים שהמוצרים פתרו לילדים בעיות של אסטמה של העור ובעיות עור אחרות וביקשו שנייצר גם עבורם

משם התחיל המסע שלנו עם ההבנה שקוסמטיקה חשובה לבריאות לא פחות ממזון (החומרים מהקוסמטיקה נמצאים בבדיקות דם ורקמות) והחלטנו להקים חברה עם חזון של פיתוח קו שלם של פיתרונות לכל המשפחה תוך ייצור מוצרים 100% טבעיים מתינוק ועד גיל הזהב מכף -רגל ועד ראש  – הכל על טהרת הטבע.

האנשים שמאחורי לבנדר

טלי מצליח ועידו משעל, בני זוג, הורים ל-4 ילדים.

גרים במושב עין עירון, בבית עם מודעות לאחריות שלנו על חיינו וסביבתנו. שם הכל התחיל.

טלי מצליח – ארומתרפיסטית, MA בייעוץ חינוכי, מנחת קבוצות, רפלקסולוגית בכירה – עוסקת בטיפול הוליסטי להעצמה אישית וקבוצתית. אחראית על הפיתוח הארומותרפי והשיווק של המוצרים.

עידו משעל – BA ביולוגיה, .B.Sc – הנדסה כימית, M.Sc.- הנדסת חומרים (טכניון) והומאופט קלאסי RCHom.

עם ניסיון ארוך כמהנדס כימי בתעשייה, מתמקד תקופה ארוכה בחקר החומרים הטבעיים והאיכויות שיש בהם. יחד עם שילוב ידע הומיאופתי רחב וטיפול באנשים, עידו אחראי על הפיתוח והייצור של מוצרי לבנדר במעבדות שלנו “מעבדות מעבר לחומר”.

יחד אנו עוסקים בגידול הילדים ובפיתוח קו המוצרים הטבעיים והאקולוגים של לבנדר.

למה חשוב להשתמש בקוסמטיקה 100% טבעית?

כי היא נקייה מכימיקלים וחומרים המזיקים למערכות הגוף חומרים בקוסמטיקה חודרים דרך העור ומגיעים למערכת הדם, מערכת הליפמה וכל הגוף. מוצאים בבדיקות דם של אנשים וילדים חומרים המגיעים מקוסמטיקה – כדאי שאלו יהיו חומרים טבעיים ובריאים.

אסטמה של העור? אחת הסיבות שהקמנו את לבנדר לאחר שראינו איך מעבר לסבון טבעי אמיתי פותר אותה.

ניתוח לכריתת בלוטות הליפמה בבית השחי? כן יש כזה ויש לנו לא מעט אנשים שביטלו ניתוח לאחר שעברו לדאודורנט שלנו שלא מונע את ההזעה רק את הריח..
לכן הקמנו את לבנדר קוסמטיקה 100% טבעית – הקוסמטיקה הכי מיוחדת שתמצאו- רק חומרי גלם בריאים – אנו לא מתביישים בשום מרכיב והכל רשום בעברית ברורה. אין לנו חומרים משמרים כלל – כי כל חומר משמר בסופו של דבר הוא אלרגן ותפקידו להרוג חי. אנו משתמשים בחומרים ושילובים מיוחדים שמוכרים בכל העולם משימוש ארוך שנים לעור ולכן בטוח ובריא לשימוש. אנו מייצרים את כל המוצרים בבית המלאכה שלנו בפרדס-חנה כרכור, בפיקוח משרד הבריאות ומכון התקנים עם ISO לקוסמטיקה על מנת להבטיח שהמוצרים מיוצרים כמו שצריך כל הזמן. כל המוצרים מוגדרים כמכילים 100% חומרים ממקור טבעי לפי תקן ISO-16128.
על מנת לייצר רק קוסמטיקה באמת טבעית אנו מייצרים מוצרים אחרים ממה שאתם מכירים – לדוגמא הקרמים שלנו הם 100% מרוכזים ללא תוספת מים (בדר”כ בקרמים יש כ-80% מים שאין להם שום השפעה טיפולית) ככה אנו חוסכים את הצורך בשימוש בחומרים משמרים, חומרים מייצבים ועוד כימיקלים – פשוט טבע!

אקלוגיה - כי אכפת לנו מהמחר

ברור שכשמקימים קו מוצרים בגלל שרואים מה קוסמטיקה עושה לטבע, הטבע במרכז – כל השפכים שלנו מהמפעל עוברים במערכת ביולוגית עם צמחים ודגים שרק עושה להם טוב. לכן גם תשתמשו בכיף במוצרים בטבע ובכל מקום אחר. לא מייצרים אריזות חיצוניות למוצרים כדי לחסוך בעצים, משתמשים רק במיכלים מזכוכית או מפלסטיק (מוצרי הילדים והאמבט) הניתן למיחזור בקלות.

ביקור במרכז המבקרים של לבנדר