משלוח חינם מעל ₪300. חברי מועדון נהנים יותר. להתחברות/הצטרפות

תגובה למוצרי קוסמטיקה

תגובה למוצרי קוסמטיקה - לבנדר, רוקחות טבעית 
ישנם חומרים איתם משתמשים בתעשיית הקוסמטיקה שנמצאו במחקרים שונים כעלולים לפגוע בבריאות האדם. עקב ריכוז נמוך או זמן שימוש קצר הם מוגדרים כלא מסוכנים, אך ניתן לראות אנשים המגיבים באופן חריף וחמור לחשיפה לחומרים אלו גם בשימוש קצר ובריכוז נמוך.

שונות בתגובה למוצרי קוסמטיקה

שונות או ההבדלים בין אנשים שונים בתוך האוכלוסייה הם הסבר עיקרי לתגובות האינדבדואליות השונות. מתוך הצורך בעולם המדעי במדדים מספריים קבועים לכל דבר, מתייחסים לאוכלוסיה בתור פרטים בעלי תגובה אחידה לכל נושא וחומר. מסיבה זו ההגדרות מה בעייתי ומה לא נכונות רק לחלק מהאוכלוסייה.
דוגמא טובה להעלמת השונות ניתן לראות באחד המדדים העיקריים בנושא רעלים במדע הרפואה – LD50 lethal dose . זהו מדד מרכזי בתחום החומרים המסוכנים. מספר זה מהווה בסיס להגדרות מה מסוכן לאנשים, משך החשיפה וריכוזי חשיפה מותרים ועוד. מהוא ה- LD50 ואיך מחשבים אותו? – לוקחים אוכלוסיה של עכברים ונותנים להם את החומר הרעיל בכמויות הולכות ועולות לפי משקל גופם, עד אשר 50% מהעכברים מתוך אוכלוסיית העכברים מתים. כמות זאת מוגדרת כ- LD50. ברור שחלק מהעכברים מתו כבר בחשיפה לחומר הנבדק של אפילו פחות מ- % 10 מה- LD50 . כלומר ניבדקים שונים יכולים להגיב באופן שונה לחלוטין לחומר זהה. כלומר ה- LD50 הוא רק מספר מייצג שבודק את הנושא באופן סטטיסטי וכל אדם בסופו של דבר יגיב אחרת. (לתיאור מפורט יותר ראה – 1)
דוגמא המדגימה את הנושא בצורה ברורה מתוך ניסיוני במעבדה כימית. במעבדה זו  עבדנו עם צבעים מסויימים מספר שעות בודדות בשבוע, בתוך מנדפים מסודרים ומאווררים שניבדקו תקופתית ואושרו. כך שהסיכוי לפי כל מדד מדעי לתחלואה היה לא סביר. מעולם לא נתקלנו בבעיות של העובדים בחשיפה לצבעים אלו. אבל מספר חודשים לאחר התחלת העבודה של עובדת חדשה היא החלה לפתח פגעי עור קשים באזור הידיים. לאחר בירור ממושך התבררו כנובעים מהחשיפה לצבעים אלו, זאת למרות שהעובדת נחשפה לריכוזים נמוכים לעין שיעור מכל תקן בתחום. הפסקת עבודתה עם צבעים אלו מנעה את הבעיה. באופן דומה חומרים שונים ישפיעו על אנשים שונים. חלק מהאוכלוסייה לא תושפע בכלל, חלק תושפע בצורה נסבלת וחלק עלולים להיפגע  באורך חמור, על אף שלכאורה לא נראית סיבה מוצדקת לעין. לסיכום כל אחד מאיתנו שונה מחברו. כל אחד מאיתנו מגיב בצורה שונה לחומרים שונים. חלק מהאוכלוסייה יכולה להיפגע משימוש בחומרים המצויים בקוסמטיקה ומוצרים אחרים, גם אם הם מוגדרים כיום כבטוחים לחלוטין.

נכתב ע”י: עידו משעל: (BA ביולוגיה, .B.Sc – הנדסה כימית, M.Sc.- הנדסת חומרים (טכניון)) 1.https://he.wikipedia.org/wiki/LD50

כתיבת תגובה

האי מייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים*

חשוב לנו שתדעו

אנחנו מייצרים ברישיון משרד הבריאות ובאיכות עולמית לפי תקן תנאי יצור נאותים ובפיקוח מכון התקנים

כל המוצרים מיוצרים בישראל בבית המלאכה שלנו בפרדס חנה בעבודת יד מוקפדת עם שמן זית ישראלי

משתמשים רק בחומרי גלם טבעיים ומוכרים שנים רבות כבטוחים לשימוש בכל רחבי העולם, ללא ניסויים בבעלי חיים ובמקסימום בטיחות

לבנדר מייצרת אך ורק קוסמטיקה 100% טבעית נקייה מכימיקלים, משמרים, תוצרי נפט, חומרי ריח סינטטיים. רק טבעי עבורך!

לבנדר מייצרת קוסמטיקה אקולוגית ללא אריזות חיצוניות למוצרים, אריזות מתמחזרות ושפכים טובים לסביבה

שומרים על בעלי החיים- רוב המוצרים שלנו טבעוניים לחלוטין בפיקוח ויגן פרנדלי

סל קניות

הרשמה/התחברות

33%

חבר/ת מועדון? יש להזין סלולרי לקבלת קוד בסמס. עדיין לא ורוצים להצטרף ולהנות מהטבות? הזינו סלולרי ומלאו את הפרטים.

67%

מלאו את הפרטים ותהנו מהטבות וצבירת נקודות בכל רכישה.

אנחנו כבר חברים, אבל חד פעמית נבקש ממך שוב למלא פרטים אלו כדי שההתחברות שלך בהמשך תהיה מהירה יותר. (אל דאגה, כל ההטבות שלך שמורות אצלנו)

במילוי הפרטים אני מאשר/ת קבלת הטבות ועדכון על מבצעים בסמס/מייל.

67%

נא להזין את הקוד שהתקבל בסמס

דילוג לתוכן