חבר מועדון? הטבות ממתינות לך. להרשמה/התחברות

עגלת קניות

סגור

בלוג קוסמטיקה ורוקחות טבעית

כיצד לקרוא תוויות של מוצרי קוסמטיקה - לבנדר, קוסמטיקה אורגנית

כיצד לקרוא תוויות של מוצרי קוסמטיקה

המודעות ההולכת וגוברת לרשימת המרכיבים במוצרי מזון וקוסמטיקה גורמת לכך שהרבה פעמים אנו רוצים לדעת כיצד לקרוא תוויות של מוצרי קוסמטיקה, לפני שאנו מעמיסם את המוצר לסל הקניות אנו עומדים ומנסים לפענח את רשימת המרכיבים האין סופית. בד”כ הרשימה היא באנגלית ובמינוחים מעולם הכימיה – מה שמגביר את תחושת הבלבול וחוסר ההבנה. במאמר זה ננסה להסביר מעט על האופן בו יש לקרוא את רשימת המרכיבים במוצרי הקוסמטיקה. 


לכל מוצר קוסמטי בשוק חייבת להיות רשימת מרכיבים על התווית שלו

הרכיבים מופיעים על פי סדר ריכוז יורד במוצר. כך, הרכיב הראשון המופיע ברשימה נמצא במוצר בכמות הגדולה ביותר והאחרון בכמות הקטנה ביותר- עד כדי חלקי אחוז מן המוצר. הרבה מרשימות הרכיבים של מוצרים קוסמטיים הינן באנגלית, וזאת על פי תקני משרד הבריאות המצטרף לאירופה, ארה”ב ואוסטרליה ביצירת אחידות לשמות המרכיבים (מערכת השמות מכונה INCI – International Nomenclature for Cosmetic Ingredients).בתמונה מרכיבים של מוצר קוסמטי

לרוב השם הבוטני של צמחי המרפא מלווה בשם העממי של הצמח וניתן לזהותו. במקרה של חומרים מעשי ידי אדם השם הוא השם הכימי של המולקולה.
עם כל המידע הקיים באינטרנט היום קל מאוד בבדיקה קצרה לזהות את המרכיבים במוצר קוסמטי אחד או שניים. לאחר מכן בגלל שהרבה מוצרים בשוק דומים בהרכבם מלבד חומרי ריח וצבע שונים מאוד קל לזהות רבים מהם כבר על המדף. ישנו באינטרנט מידע רב על ההשפעות הידועות של הרבה מן החומרים המרכיבים מוצרי קוסמטיקה טבעיים ושאינם טבעיים. ישנם עשרות אלפי חומרים המוספים למוצרי קוסמטיקה וקוסמטיקה טבעית ולכן לא נוכל לפרט את כולם אבל מספר המלצות ראשוניות:

כיצד לקרוא תוויות של מוצרי קוסמטיקה?

  1. התחל דווקא בסוף הרשימה של המוצר הקוסמטי – היכן שרשומים החומרים המשמרים ונסה להימנע מהחומרים הבאים: חומרים הנגמרים ב –  “paraben,      DMDM Hydantion, Imidsazolidinyl urea, methylchlorosothiazolinone, triclosan, triethanolamine (TEA), לדוגמא פרבנים משפיעים על המערכת ההורמונאלית.
  2. מים – כאשר מים מופיעים כמרכיב מרכזי בקרמים (להבדיל מסבונים) חייבים להיות חומרים משמרים במוצר זה גם אם הם לא מופיעים בבירור ברשימה. לא כל החומרים המשמרים מחויבים על פי הנוהל של משרד הבריאות להיות מפורטים ובמיוחד אם הם נמצאים מתחת לאחוז מסוים במוצר הקוסמטי.
  3. בתחילת הרשימה של המוצר הקוסמטי יופיעו בד”כ החומרים הגורמים למוצר לעשות את פעולתו. יש לנסות להימנע ממוצרים המכילים בשמם – –eth באמצע (כגון sodium laureth sulfateSLS ודומיו ) או לחילופין בקרמים חומרים המתחילים ב- PEG כדוגמת polyethylene glycol ו- glycol דומים נוספים. חומרים אלו הם חומרים מגרים ועלולים לגרום לבעיות עור שונות.
  4. לבסוף יש לעבור על אמצע הרשימה במוצר הקוסמטי. כאן תוכל/י למצוא מספר מרכיבים שכיחים אבל לא הכרחיים שיכולים להגביר את הסיכון מהתכשיר חפש בתווית – “FRAGRANCE”, “FD&C”, OR “D&C” . הידועים כאלרגניים.

למגוון מוצרי בלי חומרים משמרים עם רשימת מרכיבים מלאה ובעברית

סבון פנים טבעי משמן זית – לניקוי פנים טבעי

לניקוי פנים טבעי, עדין ויסודי בריח מדהים של נרולי, לבנדר וגרניום. הסבון מנקה את העור ביסודיות, מתאים לכל סוגי העור, מאזן ושומר על בריאותו.
50ml

57.00

סרום טבעי לפנים – מזין

הזנה פעילה לפנים בניחוח מופלא. סרום המספק לעור מגוון ויטמינים ושמנים אתריים מעולים מרגיעים וממכרים, הנספג לשכבות העמוקות. מתאים לעור רגיל – מעורב וכבסיס לקרם לטיפוח עור יבש
30ml

110.50

קרם גוף טבעי פטשולי וניל

קרם גוף בניחוח חושני מרומם גוף ונפש, על בסיס שמן קוקוס ושמן שקדים לטיפוח מושלם של העור. הקרם מזין ושומר על הלחות הטבעית של עורך וכל זה בניחוח פצ’ולי-וניל

59.00169.00

קרם פנים טבעי – קרם משקם

שילוב של קלנדולה ושמן חי-עד לחידוש ואיחוי העור! הקרם מספק הזנה עמוקה ועשירה לעור יבש עד יבש מאוד, משפר צלקות, פגמים בעור וקמטים. מבוסס על חמאת שיאה אורגנית לריכוך ולהזנה עמוקה
30ml

135.00

לאורך זמן יש חשיבות רבה וקשר הדוק בין מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח בהם אנו משתמשים ובין בריאותינו ובריאות סביבתנו. לתוויות יפות והבטחות גדולות גם של חברות קוסמטיקה ידועות יש להתייחס בעין בוחנת כי רק רשימת המרכיבים קובעת באמת באיזה תכשיר אנו עוסקים. אין כמו לימוד והכרות לפחות עם חלק מהחומרים על מנת לעשות מיון ראשוני ובסיסי בין המוצרים שבהם אנו רוצים להשתמש לבין אלו שננסה להמעיט בשימוש בהם.

סימון המוצרים בלבנדר קוסמטיקה טבעית

בכל האריזות של לבנדר קוסמטיקה טבעית תמצאו את רשימת המרכיבים בעברית וזאת מתוך אמונה במוצרים שאנו מייצרים ומתוך שקיפות מלאה, רשימת המרכיבים של המוצרים שלנו מופיעה בעברית באופן ברור וגלוי. כך כל לקוח יכול לדעת בדיוק מה המוצר מכיל ולדעת במה הוא משתמש ללא צורך בזכוכית מגדלת או במילון כימי.

כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.
בבניית הטיפים השתמשנו רבות במאמר של ה- EWG-
https://www.ewg.org/Healthy-Home-Tips-01

אנו בלבנדר רוקחות טבעית נשמח לענות על שאלות בנושא מרכיבים ולעזור לרגישים למצוא את המוצרים המתאימים להם. דברו איתנו בטלפון 077-2127172 או צרו קשר

כתיבת תגובה

האי מייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים*

חשוב לנו שתדעו

לבנדר קוסמטיקה טבעית מייצרים קוסמטיקה טבעית ברישיון משרד הבריאות ותנאי GMP לקוסמטיקה

אנחנו מייצרים ברישיון
משרד הבריאות
ובאיכות עולמית לפי
תקן תנאי יצור נאותים
ובפיקוח מכון התקנים

לבנדר, מייצרים קוסמטיקה טבעית בעבודת יד מוקפדת בבית המלאכה שלנו בפרדס-חנה תוצרת ישראל

כל המוצרים מיוצרים
בישראל בבית המלאכה
שלנו בפרדס חנה
בעבודת יד מוקפדת
עם שמן זית ישראלי

לבנדר, מייצרים קוסמטיקה טבעית ושומרים על בעלי החיים

משתמשים רק בחומרי
גלם טבעיים ומוכרים
שנים רבות כבטוחים
לשימוש בכל רחבי העולם, ללא ניסויים בבעלי חיים

ובמקסימום בטיחות

לבנדר מייצרים רק קוסמטיקה 100% טבעית

לבנדר מייצרת אך ורק
קוסמטיקה 100% טבעית
נקייה מכימיקלים, משמרים,
תוצרי נפט, חומרי ריח
סינטטיים. רק טבעי עבורך!

לבנדר מייצרת קוסמטיקה אקולוגית ללא אריזות חיצוניות ועם אריזות מחומרים קלים למיחזור

לבנדר מייצרת קוסמטיקה אקולוגית ללא אריזות
חיצוניות למוצרים,
אריזות מתמחזרות ושפכים טובים לסביבה

רבים ממוצרי לבנדר הם קוסמטיקה טבעונית ועומדים בתקן ויגן פרינדלי ישראל

שומרים על בעלי החיים-
רוב המוצרים שלנו
טבעוניים לחלוטין
בפיקוח ויגן פרנדלי

חיוב מאובטח ובטוח בכרטיס אשראי
Scroll To Top דילוג לתוכן Sidebar