משלוח חינם מעל ₪300. חברי מועדון נהנים יותר. להתחברות/הצטרפות

המדריך לבחירת קרם הגנה מפני השמש

המדריך לבחירת קרם הגנה מפני השמש לבנדר קוסמטיקה טבעית

קרם הגנה משמש הוא אחד ממוצרי הקוסמטיקה החשובים המספק לעורנו הגנה מנזקי השמש, החל מכוויות שמש ועד להגנה ארוכת טווח על בריאות עורנו כגון סרטון העור, פיגמנטציה ועוד.
עידו משעל, כימאי ראשי בלבנדר קוסמטיקה טבעית ומנהל תחום פיתוח מוצרים, כתב עבורכם את המדריך לבחירה נכונה של קרם הגנה משמש, וכיצד להתנהל בחוכמה בשמש הישראלית.

מהם הסיכונים בחשיפה לשמש?

בעת החשיפה לשמש אנו נחשפים למעשה לשני סוגי קרינה. הקרינה שאנו רואים ומרגישים באופן ישיר, וקרינה שאנו לא רואים אבל חשובה לא פחות שהעיקרית ביניהם היא קרינת ה- UV.
גם קרינת ה- UV נחלקת לשניים:
• קרינת UVB שהיא הקרינה המוכרת לנו לאורך השנים פשוט כי היא זו שאחראית על כוויות השמש המוכרת לאלו השוהים בשמש לאורך שעות. עור אדמומי וצורב ותחושת “שריפה”.
• קרינת ה- UVA לעומתה, היא הקרינה הנחקרת בשנים האחרונות אשר נתגלתה כבעייתית לא פחות, ואולי אף יותר כיוצרת נזקים ארוכי טווח כגון פיגמנטציה, הזדקנות מוקדמת של העור ובמקרים מסוימים אף סרטן עור. קרינת הUVA היא הקרינה החודרת אלינו מבעד לחלונות ואף באזורים מוצלים קיימת בכמויות משמעותיות.

איך מתגוננים מפני השמש?

ביגוד: חשוב מאוד לסוכך על עורנו מפני השמש. כאשר אנו יוצאים החוצה חשוב לחבוש כובע וביגוד מתאים. עם זאת יש לזכור כי חשיפה לשמש ישירה נדרשת לייצור ויטמין D. מספיקות כ-10 דקות ביום לשמירה על ערכים תקינים של ויטמין D.

לכ- 75% מהאוכלוסייה בארץ קיימים חוסרים בוויטמין D. מחסור בו קשור גם הוא לסרטן ולמגוון מחלות רחב מאוד.
גם כאשר עובדים בצל או במשרדים עם חלונות גדולים החשיפה לקרינת ה UVA קיימת. לכן כדאי להוסיף בנוסף להגנה על גופנו בלבוש מתאים גם קרם הגנה יעיל גם ל- UVA.

קרם הגנה מהשמש – עם איזה SPF מומלץ להשתמש?

המדידה של ההגנה מקרינת ה- UVB נמדדת ביחידות SPF: כמה זמן מגן הקרם מפני השמש. (sun protection factor).
קרם עם הגנה של SPF 15 חוסם כ- 93% מקרני ה- UVB.
קרם הגנה עם SPF50 חוסם 98% מקרני ה- UVB.
מאחר ו- UVB הוא המדד עד ל”שריפה משמש” ואדם עם עור בהיר בדרך כלל נשרף תוך כ- 20 דקות מחשיפה ישירה לשמש. בדיקת ה- SPF ממש נעשית על אנשים שמורחים עליהם קרם הגנה ורואים מתי מתחילים להישרף. עם קרם הגנה SPF15 הם יתחילו להישרף אחרי כ- 300 דקות (כ- 5 שעות בשמש ישירה) עם קרם הגנה SPF50 הם יתחילו להישרף אחרי כ- 1000 דקות ( כ- 16 שעות בשמש ישירה). הבעיה שבדרך כלל הקרמים נספגים לעור ולכן הקרם פשוט לא יהיה יעיל אחרי כשעה-שעתיים ומספרים גבוהים לא תמיד יעזרו וחשוב במידת הצורך לחדש את המריחה.
מדידת ההגנה מקרינת UVA שלהבנתי חשובה אף יותר כי את הנזקים שלה קשה לראות באופן מידי התווספה באופן משמעותי לתקנות רק בשנים האחרונות. בארץ רק משנת 2014 התחילו ממש לדרוש ערכים משמעותיים של הגנה מקרינת UVA. הדרישה היא לפחות שליש מ- SPF של ה- UVB. כלומר קרם עם SPF50 הוא עם SPF של כ- 17 ל- UVA לפחות לפי התקנות החדשות. שימו לב שהקרם שלכם עומד לפחות בדרישות אלו.

 

הגנה קרמית טבעית משמש לפנים ולגוף

קרם הגנה לפנים אנטי אייג’ינג SPF30

מהמוצרים הנמכרים שלנו בקיץ הישראלי, קרם יוצא דופן המעניק הגנה גבוהה SPF30 והזנה בו-זמנית
195.00 מידע נוסף

קרם הגנה מינרלי טבעי SPF50

🌿התחדשנו בעיצוב מחדש למדבקות, האיכות והרכיבים נשארים אותו הדבר בדיוק 🌿 קרם הגנה מינרלי
78.00 מידע נוסף

אילו חומרים בקרם הגנה מפני השמש באמת מגינים עלינו?

יש כ- 16 חומרים המוכרים בעולם להגנה משמש. אך למעשה בפברואר האחרון ה- FDA פירסם מסמך (1) בו הוא מגדיר רק שני חומרים כבטוחים ויעילים לשימוש – החומרים המינראליים – אבץ אוקסיד וטיטניום אוקסיד. שני חומרים מומלצים להיות אסורים לשימוש – PABA(aminobenzoic acid) ו- Trolamine Salicylate ו- 12 חומרים נוספים שה- FDA מחפש מידע כדי להחליט אם הם בטוחים ויעילים לשימוש.הנחיות FDA לבחירת חומרים להגנה משמש
***תחשבו על זה – שנים מוכרים לכם קרמים להגנה משמש ופתאום ה- FDA מפרסם שהוא לא יודע אם הם בטוחים ויעילים לשימוש. למה בעצם? כי החומרים האלו הם חומרים שדרך ההגנה שלהם מהשמש היא על ידי זה שהם מתפרקים בחשיפה לשמש לפני שהעור נפגע וככה “בולעים” את הקרינה ומונעים פגיעה בעור. אך למעשה הם מתפרקים למגוון חומרים ביניהם רדיקלים חופשיים ואחרים שעלולים לגרום לפגיעה מאסיבית אף יותר בעור. לעומתם החומרים המינארליים – אבץ אוקסיד וטיטניום אוקסיד פשוט מחזירים את הקרינה ולמונעים פיזית את ההגעה שלה לעור והפגיעה בעור. הם גם מאוד יציבים ולא מתפרקים בשמש ולכן בטוחים.
רוצים עוד בעייתיות ב- 12 החומרים שמוגדרים כלא ידועים אם הם בטוחים – ה- FDA במחקרים חדשים מ – 2019 ו- 2020. (2,3) נמצאו רובם כחודרים לדם גם לאחר מריחה אחת ונמצאים בדם לאורך זמן… (להבדיל מהחומרים המינראליים להגנה משמש) כאשר הם בגודל חלקיקים רגיל לא ננו לא חודרים לעור כלל ולכן לא מגיעים לכל מערכות הדם וכו’.

למה עוד כדאי לשים לב לפני רכישת קרם הגנה משמש ?

  • כמו שהוסבר במאמר וה- FDA מחזק מידע זה, אנו ממליצים רק על חומרי הגנה מינראליים אבץ אוקסיד וטיטניום אוקסיד להגנה משמש.
  • אנו ממליצים לרכוש רק מוצרים המכילים את החומרי ההגנה המינראליים בחלקיקים בגודל רגיל לא ננו על מנת שלא ייספגו לעור ולדם וכך נבטיח בטיחותם לאורך זמן. חשוב לשים לב שהם המרכיבים היחידים הפעילים להגנה משמש.
  • שימו לב, פעמים רבות החברות השונות מוסיפות למרכיבים הבעייתיים הרגילים מעט אבץ אוקסיד וטיטיניום אוקסיד על מנת לשפר מיצוב המוצר אבל עבורכם זה לא מוסיף כלום כי כבר קיבלתם את כל החומרים הלא בטוחים בחבילה.
  • מעבר לחומרים הפעילים גם המרכיבים מסביב חשובים וחשוב כרגיל להימנע מחומרים משמרים בטח מפארבנים אבל גם שאר החומרים המשמרים הם רעלים שכדאי לחסוך אותם מהגוף (בסוף גם הם מגיעים לדם).
  • מומלץ שמנים וחמאות צמחיות וחומרים אנטיאוקסידנטים השומרים על העור ומאיטים את הזדקנותו.
  • כדי לוודא שהקרם שאתם משתמשים בו הוא באמת באישור משרד הבריאות להגנה משמש ועבר את כל בדיקות המעבדה הנדרשות לכך. יש לא מעט מוצרים בשוק הנמכרים להגנה משמש למרות שלא עברו את כל הבדיקות המאוד יקרות להגנה משמש ולכן למעשה גם לא ידוע האם הם מגינים וכמה.
  • אם אתם מתלבטים בין קרם לתרסיס אנו ממליצים תמיד על קרם פשוט כי אין בו את כל הכימיקלים שעוזרים להתיז את החומרים אליכם בתרסיס וגם אין סיכוי לנשום את כל החומרים אלו מה שלא רצוי בכל מקרה ושימוש בקרם פותר זאת.

קרם הגנה טבעי של לבנדר קוסמטיקה טבעית

לבנדר קוסמטיקה טבעית ורוקחות אורגנית (קישור לדף הבית) מייצרים כקוסמטיקה טבעית כבר משנת 2014.
כל מוצרי קרם הגנה טבעי (קישור לדף קטגוריה קרם הגנה טבעי) שאנו מייצרים הינם ברישיון משרד הבריאות ועמדים בכל הדרישות בחוק ובכל בדיקות המעבדה להגנה מפני השמש.
בשנת 2020 ייצרנו עבור קהל לקוחותינו שני קרמים חדשים להגנה טבעית מפי השמש, בכך שדרגנו באופן משמעותי את המוצרים שלנו.
קרם הגנה טבעי מפני השמש של לבנדר קוסמטיקה טבעית – 2020
קרם הגנה לגוף טבע סאן SPF50
קרם הגנה אנטיאייג’ינג לפנים SPF30

  •  שני הקרמים מכילים חומרי גלם 100% ממקור טבעי לפי ISO16128 . ללא ריחות סינטטיים, ללא חומרים משמרים, ללא סיליקון וללא תוצרי נפט.
  • שני הקרמים מכילים רק טיטיניום אוקסיד ואבץ אוקסיד לא ננו להגנה בטוחה ויעילה משמש.
  • שני הקרמים מכילים רק שמנים צמחיים וחמאות והקרם הגנה לפני מכיל גם את האצה האדומה שהיא חומר מדהים שנחקר בכל העולם ונמצאיעיל למניעת פיגמנטציה, הזדקנות העור ועוד.

1. https://www.fda.gov/media/124654/download
2. https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2759002
3. https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2733085

 

כתיבת תגובה

האי מייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים*

חשוב לנו שתדעו

אנחנו מייצרים ברישיון משרד הבריאות ובאיכות עולמית לפי תקן תנאי יצור נאותים ובפיקוח מכון התקנים

כל המוצרים מיוצרים בישראל בבית המלאכה שלנו בפרדס חנה בעבודת יד מוקפדת עם שמן זית ישראלי

משתמשים רק בחומרי גלם טבעיים ומוכרים שנים רבות כבטוחים לשימוש בכל רחבי העולם, ללא ניסויים בבעלי חיים ובמקסימום בטיחות

לבנדר מייצרת אך ורק קוסמטיקה 100% טבעית נקייה מכימיקלים, משמרים, תוצרי נפט, חומרי ריח סינטטיים. רק טבעי עבורך!

לבנדר מייצרת קוסמטיקה אקולוגית ללא אריזות חיצוניות למוצרים, אריזות מתמחזרות ושפכים טובים לסביבה

שומרים על בעלי החיים- רוב המוצרים שלנו טבעוניים לחלוטין בפיקוח ויגן פרנדלי

סל קניות

הרשמה/התחברות

33%

חבר/ת מועדון? יש להזין סלולרי לקבלת קוד בסמס. עדיין לא ורוצים להצטרף ולהנות מהטבות? הזינו סלולרי ומלאו את הפרטים.

67%

מלאו את הפרטים ותהנו מהטבות וצבירת נקודות בכל רכישה.

אנחנו כבר חברים, אבל חד פעמית נבקש ממך שוב למלא פרטים אלו כדי שההתחברות שלך בהמשך תהיה מהירה יותר. (אל דאגה, כל ההטבות שלך שמורות אצלנו)

במילוי הפרטים אני מאשר/ת קבלת הטבות ועדכון על מבצעים בסמס/מייל.

67%

נא להזין את הקוד שהתקבל בסמס

דילוג לתוכן