ארומותרפיה

חמאת שיאה טבעית

לחץ כאן לרכישת חמאת שיאה אורגנית


חמאת שיאה – חמאת גוף מופקת מאגוז עץ השיאה (Vitellaria Paradoxa) בתהליך ארוך של ייבוש וכתישה שבסופו הוא הופך לחמאה בצבע שנהבי. החמאה מוכרת גם בשם 'חמאת קריטה' שכן העץ מוכר גם בשם ' עץ קריתאי (בתגום חפשי: עץ החיים).

עץ השיאה הגדל באפריקה מגיע לגובה של כ-20 מטר והוא מתחיל להניב פירות רק לאחר כ-25 שנים.

חמאת שיאה טבעית – הסטוריה

חמאת השיאה משמשת את האדם בתחומי הטיפוח והבריאות כבר אלפי שנים, וידוע על קיומה כבר בממלכות מצריים הקדומות, שם השתמשו האצילים בחמאה כדי לנסוך אותה על שיערם ועורם בכדי לשמור עליהם מפני מזג האויר המדברי, השמש הקופחת והרוחות המייבשות. חמאת השיאה מופקת במדינות אפריקה כבר מאות בשנים באופן מסורתי ועד ימנו לאותן מטרות ממש.

תכונות חמאת שיאה טבעית

חמאת השיאה עשירה בוויטמין E (נוגד חימצון), בחומצות שומן, בפרוטאינים ופחמימות. היא ניתנת כמובן גם לאכילה והיא מזינה בשימוש פנימי וחיצוני כאחד. השיאה מרככת ושומרת מצוין על העור מפני יובש אך גם בעלת איכויות טיפוליות מופלאות. היא בעלת גוון פנינה וכמעט חסרת ריח ולכן משמשת כבסיס מוצלח בנוסף לתכונותיה הרפואיות שפורטו למעלה.חמאת שיאה אורגנית - לבנדר קוסמטיקה טבעית ורוקחות טבעית

במאמר יפני משנת 2010 זוהו חומרים בריכוזים גבוהים שנמצאו בעלי יכולת פעולה נגד דלקות ואף כיעילים למניעת פעולה של חומרים העלולים ליצור סרטן. (1)

שימושים לחמאת שיאה טבעית

בעולם המודרני משמשת חמאת היאה כבסיס 100% טבעי בתעשיית הקוסמטיקה. השיאה הינה חומר נפלא המשמש להכנת בסיס לקרמים, משחות וחמאות גוף השומרות על לחות העור. כיוון שתהליך ההפקה של החמאה הוא ארוך, מחירה יקר יחסית לשמני בסיס טבעיים אחרים .

חמאת שיאה מזינה מאוד את העור ולכן משמשת לטיפול בבעיות עור שונות כגון פריחה, אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס, דלקות עור ופטריות. היא גם מקלה על גרויי עור הנובעים מעקיצות, מאלרגיות, כוויות שמש ופציעות קלות. החמאה מזינה ומשקמת עור בוגר וגם עור עם סימני מתיחה. בתחום הטיפוח היא משמשת כמרכיב לחות והגנה בתכשירי שיער וגם כמקדם הגנה בתכשירים לעור.

ניתן להשתמש בחמאת שיאה בכל גיל, ולכן היא מתאימה מאוד לתינוקות, נשים הרות ולאחר לידה, לעור רגיש, פגוע או בוגר. היא נפלאה לשימוש כחמאה גולמית, ומעולה כשהיא בסינרגיה עם שמנים אתרים התומכים בתכונותיה.

חמאת שיאה טבעית במוצרי לבנדר

בלבנדר ניתן לרכוש חמאת שיאה אורגנית גולמית. ומבחר קרמים למטרות פינוק או טיפול המכילים או מבוססים על חמאת שיאה. קרם פניםקרם טיפולי לכפות הרגלייםקרם ידיים,  קרם לתינוקות,שפתון טיפולי לשפתיים ועוד מוצרים רבים. כל המוצרים מכילים חמאת שיאה אורגנית בריכוזים גבוהים מאוד.

נכתב ע"י – טלי מצליח לבנדר

כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.


מקורות:

1. Akihisa T et all. (2010) Anti-inflammatory and chemopreventive effects of triterpene cinnamates and acetates from shea fat,  J Oleo Sci. 2010;59(6):273-80. PMID: 20484832

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *