משלוח חינם מעל ₪300. חברי מועדון נהנים יותר. להתחברות/הצטרפות

קרם הגנה טבעי – SPF וחומרים להגנה מהשמש

קרם הגנה טבעי – SPF וחומרים להגנה מהשמש - לבנדר, רוקחות טבעית
עם שפע המוצרים להגנה מהשמש הקיימים בשוק, כדאי להבין מהו SPF, מה צריך לדעת כדי להיות מוגנים מהשמש וכן, בהחלט יש מוצרים 100% טבעיים להגנה משמש לגוף ולפנים.

מי צריך מקדם הגנה 100 SPF ?

עם בוא הקיץ שוב עולות השאלות לגבי קרם להגנה מקרני השמש. ברור שהחשיפה לשמש מסוכנת וכל אחד צריך להגן על עצמו. לבחירתנו מוצרים רבים המיועדים להגנה מפני השמש. הבחירה האישית שלי היא כובע אבל אם בכל זאת בוחרים בקרם הגנה… מאמר זה מסביר את נושא מקדמי הגנה, ממה הם מגינים ממה לא.משמעות הסימן SPF ואופן השימוש האופטימלי.
בשנים האחרונות החומרים להגנה מפני השמש עולים במספרי ה- SPF כך שב- 2009 כבר הגיעו ל- spf 100. נשמע מצויין? דרמטולוגיים טוענים שאלו רק משחקי מספרים המיועדים לבלבל את הצרכנים. (1)
SPF –  sun protection factor – מודד כמה המוצר מגן מפני קרני אולטרא סגול, קרני B – כלומר גלים מאוד קצרים (UVB), היכולים לגרום לכוויות שמש. ה-SPF אינו מודד את ההגנה מקרני UVA הגורמים להזדקנות העור.
קרם הגנה טבעי משמש עם אסטקסנטין

UVA, UVB?

קרינת השמש כוללת את האור הנראה שבלעדיו החיים לא היו. מלבד הקרינה הנראית מהשמש מגיעה גם קרינת בלתי נראית – בעיקר UV. קרינת UV מתחלקת למספר תחומים UVA, UVB ו- UVC, כאשר כ- 95% מקרינת ה- UV היא קרינת UVA והשאר היא קרינת UVB. קרינת UVB בגלל אורך הגלים שלה הרבה יותר אנרגטית ופוגענית אך בעיקר לשכבות החיצוניות של העור מה שיוצר את האדמומיות עד שריפה של העור, אך מצד שני כמות ה-UVA משמעותית יותר גדולה כאשר ה-UVA חודר ופוגע לשכבות העמוקות יותר של העור והוא האחראי העיקרי להאצת הזדקנות העור, הופעת קימטוטים ועד סרטן העור. בתמונה המצורפת ניתן לראות את השפעות הקרינות השונות על העור.
למעשה רק בשנים האחרונות התחילה הקהילה המדעית לשים יותר לב להשפעות השליליות מאוד של קרינת ה – UVA וקשר בינה לבין הזדקנות העור ואף סוגי סרטן עור שונים. המשמעות היא שה- SPF מודד רק את ההגנה מקרינת ה- UVB, שמהווה רק חלק מהקרינה UV הכללית, לכן מדד זה הוא מדד חלקי בלבד.

כיצד מודדים – SPF?

מדידת ה-SPF מבוצעת ע”י ההשוואה בין הזמן שלוקח לאדם עם ובלי חומר להגנה משמש ל”הישרף” משמש. אדם החשוף לשמש והופך לאדום לאחר 20 דקות, אם ישים חומר להגנה בדרגת SPF 15 הוא יהיה מוגן פי 15 זמן מאשר ללא קרם (“יישרף” לאחר 5 שעות).
בשונה ממה שנהוג לחשוב המספרים הגדולים של ה- SPF משמעותם המעשית שולית. למעשה – SPF 100 חוסם 99% מקרינת ה- UVB,לעומת זאת SPF 30 חוסם 96.7% מקרינת UVB. אלא שבדרך כלל החומרים יורדים מהגוף עם שחייה והזעה ולכן מומלץ על מנת להגן באופן רצוף למרוח את הקרם לפחות כל שעתיים. לכן גם אם תהיה מוגן “פי 100” באופן תאורטי, זה לא משנה הרבה אם אחרי כשעתיים חלק גדול מהחומר כבר ירד מהגוף.
כמות נידרשת להגנה אופטימלית בהתאם ל- SPF
כדי לקבל את ה- SPF הרשום, יש צורך למרוח כמות של כ- 30 סמ”ק על הגוף. כלומר קרם הגנה אמור להספיק למספר יציאות בודדות לשמש או אפילו ליום אחד ארוך על מנת לקבל את ההגנה הרשומה. אלא שאנשים בד”כ חוסכים ומשתמשים בכמות קטנה בהרבה כשהם יוצאים לשמש.
מחקר מ- 2007 מצא ששימוש בכמות קטנה של קרם מקטין את ההגנה הרבה יותר מאשר הכמות הנחסכת (מריחה של חצי מהכמות מספק הגנה כשורש מה- SPF הרשום, לדוגמא – עם SPF 100 מריחה חצי מהכמות הנידרשת מספק הגנה של SPF 10).
אלא שגם אם שמנו את החומרי הגנה מהשמש ואפילו ברמת SPF גבוהה, התחושה שאין בעיה עם חשיפה ארוכה לשמש ישירה מוטעית. רוב חומרי ההגנה לא מגינים באופן יעיל למול קרינת UVA ולכן המשתמש אולי לא ייהפך לאדום או “יישרף” באופן מהיר אבל כיום כבר ידוע שהוא בהחלט עלול לסבול מנזקים ארוכי טווח.
קרם הגנה לפנים ולגוף של לבנדר
מוצרי ההגנה של לבנדר עברו בדיקות מחמירות במעבדות הטובות ביותר בארץ ובאישור משרד הבריאות.
המוצרים מגינים בצורה פיזית של חסימה של קרני השמש ומניעה של הגעה שלהם לעור. את ההגנה מקבלים ע”י חלקיקים קרמיים לא ננו ולכן לא חודרים לגוף ונשארים שעות רבות על העור ומגינים עליו מקרני השמש.
  • קרם הגנה עם האצה האדומה – הגנה מושלמת לפנים עם קרם יום המכיל אצה אדומה המעניקה הזנה במהלך היום בנוסף להגנה. האצה האדומה הנה נוגד חמצון עצמתי מהטבע החודרת היטב לעור , מזינה קמטוטים ועור יבש.
  • קרם הפנים להגנה משמש – מספק הגנה מקרינת UVB ברמה של SPF15 המספיקה לשימוש יום יומי הכולל יציאות לשמש מידי פעם (מספיק גם ל- 4 שעות בשמש ישירה). יחד עם זאת הקרם חוסם כ- 99.9% (עד פי 100 טוב מדרישות התקן) מקרינת ה- UVA (הקרינה העיקרית במשרדים וכו’) ולכן מונע הזדקנות העור והופעה של בעיות עור ארוכות טווח.
  • קרם להגנה גבוהה – מספק הגנה מקרינת UVB ברמה של SPF20-23 המעולה ליוצאים לים ומספק להם הגנה מעולה מקרינת UVB יחד עם חסימה של כ- 99.9% (עד פי 100 טוב מדרישות התקן) מקרינת ה-UVA ולכן מונע הזדקנות העור והופעה של בעיות עור ארוכות טווח.
לסיכום
קרינת השמש כוללת כמות משמעותית של קרינת UV אשר אינו מסונן ע”י הקרמים עם מקדמי ההגנה. למקדם ההגנה גבוה אין משמעות גדולה מבחינת ההגנה אותה הוא מספק. הרבה יותר חשוב הוא למרוח את חומרי ההגנה לעיתים תכופות ובכמות נדיבה. מעבר לזה הכי נכון יהיה להימנע מחשיפה לשמש ישירה – ללבוש חולצה בים וללכת עם כובע בשמש.
כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.
המאמר מבוסס על מאמר בנושא בניו-יורק טיימס – ראה להלן:
  1. https://www.nytimes.com/2009/05/14/fashion/14SKIN.html?_r=1
  2.  https://www.skincancer.org/understanding-uva-and-uvb.html

כתיבת תגובה

האי מייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים*

חשוב לנו שתדעו

אנחנו מייצרים ברישיון משרד הבריאות ובאיכות עולמית לפי תקן תנאי יצור נאותים ובפיקוח מכון התקנים

כל המוצרים מיוצרים בישראל בבית המלאכה שלנו בפרדס חנה בעבודת יד מוקפדת עם שמן זית ישראלי

משתמשים רק בחומרי גלם טבעיים ומוכרים שנים רבות כבטוחים לשימוש בכל רחבי העולם, ללא ניסויים בבעלי חיים ובמקסימום בטיחות

לבנדר מייצרת אך ורק קוסמטיקה 100% טבעית נקייה מכימיקלים, משמרים, תוצרי נפט, חומרי ריח סינטטיים. רק טבעי עבורך!

לבנדר מייצרת קוסמטיקה אקולוגית ללא אריזות חיצוניות למוצרים, אריזות מתמחזרות ושפכים טובים לסביבה

שומרים על בעלי החיים- רוב המוצרים שלנו טבעוניים לחלוטין בפיקוח ויגן פרנדלי

סל קניות

הרשמה/התחברות

33%

חבר/ת מועדון? יש להזין סלולרי לקבלת קוד בסמס. עדיין לא ורוצים להצטרף ולהנות מהטבות? הזינו סלולרי ומלאו את הפרטים.

67%

מלאו את הפרטים ותהנו מהטבות וצבירת נקודות בכל רכישה.

אנחנו כבר חברים, אבל חד פעמית נבקש ממך שוב למלא פרטים אלו כדי שההתחברות שלך בהמשך תהיה מהירה יותר. (אל דאגה, כל ההטבות שלך שמורות אצלנו)

במילוי הפרטים אני מאשר/ת קבלת הטבות ועדכון על מבצעים בסמס/מייל.

67%

נא להזין את הקוד שהתקבל בסמס

דילוג לתוכן