שמירה על כף רגל סוכרתית - חמישה טיפים - לבנדר קוסמטיקה טבעית
קוסמטיקה טבעית מידע

שמירה על כף רגל סוכרתית – חמישה טיפים

כל אחד מאיתנו כמעט מכיר אדם קרוב המתמודד עם סוכרת.

כפות הרגליים הן אחד האזורים בגוף שנוטה להיפגע בקרב הסוכרתיים – כף רגל סוכרתית. מחלת הסוכרת עלולה לגרום להחלשות זרימת הדם אל כפות הרגליים, חמצן וחומרים מזינים אינם מגיעים לאזור, וכתוצאה מכך יש קושי ואיטיות בהחלמת פצעים וחתכים.

בנוסף, עלול להיווצר כתוצאה מהמחלה נזק עצבי הגורם לחוסר לחושה בכפות הרגליים. כאשר לא ניתן לחוש בפציעה הסיכוי להיפצע ולהידבק בזיהומים עולה.

כף רגל סוכרתית - טיפים לטיפול - לבנדר קוסמטיקה טבעית

אז איך שומרים על כף רגל סוכרתית

כדי למזער נזקים לכף רגל סוכרתית, כדאי להקפיד על כמה הרגלים פשוטים אך משמעותיים לבריאות כף הרגל:

1- הקפידו לנעול נעליים נוחות שאינן לוחצות על כף הרגל או גורמות לעיוות.

2- הכניסו לשגרת היומיום שטיפה של כפות הרגליים במים פושרים עם סבון מחטא. זיכרו לנגב היטב לאחר הרחצה למניעת הצטברות של רטיבות בעור כף הרגל. (זרז להתפתחות פטרת).

3- עיסוק בספורט להמרצת זרימת הדם – התעמלות בבריכה מומלצת מאוד: משקל הגוף נתמך, סכנת הפציעות פוחתת והעור מתרכך ומאפשר שחרור סטרס וזרימת דם יעילה.

4- טיפול רפלקסולוגי סדיר אחת לשבוע, לפחות חשוב מאוד לטיפול בכף רגל סוכרתית. זה ממריץ את זרימת הדם ועובד גם על איזון וחיזוק מערכות נוספות בגוף הקשורות למחלת הסוכרת, לדוגמה המערכת האנדוקרינית והמערכת העצבית. עיסוי קבוע משפר מאוד את מצב כפות הרגלים ובנוסף משפיע לטובה על הגוף והנפש של המתמודד עם המחלה.

5- שמירה על עור רך וגמיש – שימוש יומיומי בקרם טבעי לכפות הרגליים המאפשר הזנה ושמירה על חיטוי עור כף הרגל.  אנחנו כמובן ממליצים על הקרם לכפות הרגליים של לבנדר קוסמטיקה טבעית, הקרם על בסיס חמאת שיאה, מכיל שמן קלנדלולה לשיקום העור ושמנים ארומטים להמרצת הדם ולשיפור איחוי חיטוי הזנת העור.

שימוש יומיומי מקל מאוד על הכאב ועוזר במניעת הווצרות פצעים חדשים.

אם יש לכם שאלות נוספות אנו בלבנדר רוקחות טבעית נשמח לעזור.

למידע נוסף על הקרם הטיפולי לכפות הרגליים>>

* מאמר זה נכתב עי טלי מצליח, רפלקסולוגית בכירה ומקימת לבנדר קוסמטיקה טבעית שרקחה את הקרם לכפות הרגלים כמענה לצורכי המטופלים, ונהנית מהאיכויות הטיפוליות שלו מעל 10 שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *