ארומותרפיה

שמן עץ התה

שמן עץ התה ידוע בתכונות החיטוי שלו. הוא אחד השמנים העוצמתיים שיש בטבע אשר מסוגל לקטול פטריות וחיידקים שונים. הארון הארומתרפי שלכם לא יהיה שלם בלעדיו. הצטיידו בו והוא יעניק לכם מטובו לגוף, לנפש ואפילו לתחזוקת הבית. הכירו את שמן עץ התה:


השימוש בשמן עץ התה (Melaleuca alternifolia) תועד לראשונה במאה ה-18 כאשר מלחים שהגיעו ליבשת אוסטרליה, ובראשם קפטן קו – מגדולי חוקרי האוקינוסים, נתקלו בעץ בעל עלים מחטניים. הוא אמנם נקרא "שמן עץ התה" אך אין לו שום קשר לתה השחור והירוק אותו אתם מכירים. אותם מלחים נחשפו לסגולותיו התרפויטיות אבל שמן זה היה ידוע למקומיים שנהגו לחלוט את העלים במים להקלה על מחלות חורף (מכאן השם שניתן לו "שמן עץ התה".

יש לנו שמן אתרי עץ התה באיכות מעולה! הקליקו לרכישה

שמן עץ התה – ריפוי עצמתי וטבעי

שמן עץ התה הוא מהשמנים העצמתיים ביותר. הוא עשיר בטרפנואידים(Terpenoids), מרכיב אנטי-דלקתי, אנטי-פטרייתי ואנטי-ספטי (קוטל חיידקים). הוא מעולה לטיפול באקנה, טיפול בפטריות – פטרת כף הרגל ופטרת הציפורניים.

בשל שמן עץ התה כל כך עצמתי ומרוכז חשוב להקפיד:

 • אין להשתמש בשמן עץ התה ישירות על העור. אם בחרתם לעשות זאת חשוב לבדוק את ההשפעה במינון נמוך שכן ישנם מקרים בהם שימוש ישיר על העור יכול לגרום לגירוי, נפיחות, עקצוצים וגרד.
 • אין להשתמש בשמן עץ התה שאינו מדולל! הוא חייב להיות מהול בשמן אחר או במים!
 • שמן עץ התה לשימוש חיצוני בלבד.

https://lavender.co.il/wp-content/uploads/2019/05/12-26.jpg

שמן עץ התה לתינוקות וילדים

בשל הרכבו הכימי המיוחד של שמן עץ התה,והשפעתו ההורמונלית העלולה להפריע להתפתחות התקינה של ילדים מומלץ לא להשתמש בו (לא ישירות ולא ברקיחה עם שמנים אחרים) על העור של ילדים שטרם הגיעו לגיל הבגרות.

שמן עץ התה – שימושים מומלצים:
 • פטריה בציפורניים – שמן עץ התה מצוין לריפוי והקלה על פטרת הציפורניים. ניתן לטפטף ישירות על אזור הפטרייה פעמיים ביום למשך חצי שנה.
 • פטרת כף הרגל – פטרת בכף הרגל יכולה לנבוע ממגוון רחב של סיבות ולכן כדאי להבין קודם מהי בעיית השורש הגורמת להופעת הפטרייה (סכרת, קנדידה וכו'…) ולטפל בה. כאן נמליץ על קרם הרגליים הטיפולי שלנו שיש בו שמן עץ התה אך ניתן בהחלט להוסיף כמה טיפות של שמן עץ התה כדי להגביר את יעילותו.
 • שמן עץ התה לטיפול באקנה – שמן עץ התה מעולה לטיפול בעור אקנטי! הוא מסייע לחטא את העור הדלקתי ומקל משמעותית על הופעת הפצעים. כפי שאמרנו, לא מומלץ להשתמש בשמן עץ התה נקי ישירות על העור וגם לא על העור האקנתי.  בסבון פנים הטיפולי שלנו שילבנו כמה מרכיבים העובדים בסינרגיה מושלמת להקלה על אקנה: מיצוי תה ירוק המסייע בהפחתת הפרשת השומן מהעור ועץ התה המסייע בהפחתת הדלקת.
 • שמן עץ התה לשיער – שימוש במוצרים המכילים שמן עץ התה מסייע לטיפול בעור הקרקפת מגורה ומגרד ויעיל גם להרחקת כינים. ניתן לטפטף כמה טיפות לשמפו/מרכך/מסיכה להבראת עור הקרקפת.
 • ניקוי הבית – ערבבו מים, חומץ, שמן אתרי לימון ושמן אתרי עץ התה וקיבלתם ספריי מחטא ומרחיק חרקים. בנוסף ניתן להשתמש בשמן עץ התה לטיפול בעובש ולחיסול בקטריות.
 • למניעה וטיפול במחלות החורף – מצוין לטיהור האוויר בבית ולהקלה על תופעות החורף! טפטפו 4-6 טיפות שמן עץ התה למבער וקיבלת לא רק ניחוח מצוין אלא גם אוויר נקי מחיידקים ווירוסים. שמן עץ התה גם מעולה להקלה על ליחה, גודש באף ושיעול.
 • להקלה על בעיות נשימה (אסתמה, ברונכיטיס) – גם כאן, שימוש במבער באופן קבוע מקל על בעיות נשימה. לשימוש חיצוני על הגוף – ערבבו שמן שקדים וכמה טיפות של שמן עץ התה ועסו את בית החזה והגב.
 • לטיפול בחיות הבית – טפטפו כמה טיפות שמן עץ התה על מקום מרבצה של החיה או על הקולר להרחקת פשפשים.

לכל מוצרי "לבנדר" המכילים שמן עץ התה


כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *