סימני מתיחה בהריון טיפול טבעי מונע – לבנדר,קוסמטיקה טבעית ורוקחות טבעית
קוסמטיקה טבעית מידע

סימני מתיחה בהריון טיפול טבעי מונע – רוקחות טבעית

בכמה מילים: סימני מתיחה נגרמים כתוצאה ממתיחה אינטנסיבית של העור ובגלל עור יבש יחד. ניתן להפחית ואף למנוע אותם בכמה פעולות פשוטות: שימוש בסבונים טבעיים שאינם מייבשים את העור ומריחה יומיומית של קרם טיפולי בהריון וקרם משקם לאחר הלידה. הזנה אינטנסיבית תסייע לעור לשמר את הלחות הטבעית וכך תפחית את היווצרות הסימנים.


הריון ולידה הם מהחוויות המדהימות והמרגשות שהאישה עוברת והם מלווים בשינויים משמעותיים בגוף ובנפש. אחת התופעות הפחות רצויות היא היווצרותם של סימני מתיחה שלא ממהרים להיעלם גם לאחר הלידה. כיצד הם נוצרים?האם ניתן למנוע אותם? ישנם כמה פתרונות טבעיים שהתמדה בהם תסייע לך להקל על התופעה ואף למנוע אותה:

כיצד נגרמים סימני מתיחה בהריון טיפול טבעי מונע?

במהלך תשעת חודשי ההריון האישה עולה במשקל באופן משמעותי ובקצב מהיר, והבטן מגיעה למימדים המאתגרים את העור. השילוב של המתיחה האינטנסיבית ועור יבש יוצר סדקים מיקרוסקופיים הנראים כפסים ורודים אדומים. אותם סדקים הם בעצם קרעים הנוצרים בסיבי הקולגן והאלסטין הנמצאים בשכבות העמוקות של העור(הדרמיס). סיבים אלו מעניקים בד”כ לעור את גמישותו אך בהיעדר הלחות ובגלל שינויים במימדי הבטן, הם נקרעים ומותירים אחריהם את סימני המתיחה. בנוסף לכך, העור הסדוק מתחיל להיות מגורה, מגרד, רגיש למגע ולא נעים.

קרם טיפולי עדין להקלה והזנה של העור

הצעד הראשון למניעת סימני מתיחה בהריון טיפול טבעי

הימנעי מהגורם המרכזי ליובש וגירוי בעור – שימוש יומיומי בסבון המכיל דטרגנטים, פרבנים, SLS וכימיקלים נוספים המייבשים את העור. העדיפי סבונים נוזליים טבעיים או סבונים מוצקים המבוססים על שמנים צמחיים (שמן זית, שמן קיק, שמן קוקוס וכן הלאה). הקפדה על שימוש בסבונים טבעיים תקל על שמירת הלחות הטבעית ותמנע את היובש האינסטנסיבי שמותירים הסבונים הרגילים.

טיפול יומיומי בקרם עשיר בחמאת שיאה למניעת סימני מתיחה בהריון טיפול טבעי

כדי לשמור על לחות חשוב להזין את העור באופן קבוע. הזנה קבועה בחמאות ושמנים תמנע מהתאים לאבד מים ותסייע “ללכוד” את הלחות. עור גמיש ולא יבש יהיה פחות פגיע ויתמודד ביתר קלות עם אתגר המתיחה. כדאי להקפיד על שימוש בקרם המכיל שמנים כבר בשלבים הראשונים של ההריון ולא לחכות להופעת סימני המתיחה.

קרם טיפולי עדין – קרם 100% טבעי, מצוין לטיפול בעור יבש, מגורה ובמניעת סימני מתיחה. הקרם מבוסס על חמאת שיאה, שמן שקדים, שמן זרעי ענבים, שעות דבורים, מועשר בתמצית קלנדולה ושמנים ארומטיים כגון גרניום, לבנדר, קמומיל רומן וקלנדולה. הקרם נמרח ונספג בקלות, מרגיע כל גירוי ויובש קיצוני ומסייע במניעת סדקים וסימני מתיחה.

טיפול בסימני מתיחה לאחר ההריון

חשוב לטפל בעור גם לאחר ההריון. קרם משקם על בסיס שמן חי-עד (הליקריסיום) – שמן בעל תכונות המשקמות עור פצוע, עם שטפי דם, מסייע בטיפוח העור והגמשתו, מתאים לטיפול בצלקות (במידה ועברת ניתוח קיסרי) וסימני מתיחה. הקרם המשקם מכיל גם חמאת שיאה, שמן שקדים מתוקים ושמן זרעי-ענבים. בנוסף, הקרם מכיל תמצית קלנדולה הומאופתית מעולה לטיפול בעור פגוע.


 

* כל הכתוב באתר על דעת הכותבים, לפי מיטב ניסיונם ואינו תחליף לחוות דעת רפואית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *