משלוח חינם מעל ₪300. חברי מועדון נהנים יותר. להתחברות/הצטרפות

משאבים פנימיים להפחתת סטרס

שמנים אתרים לחרדה

הלב בוכה, כולנו מנסים להיות נוכחים, מקווים לימים אחרים ועושים כל אחד כמיטב יכולתו. לכולנו יש מנגנונים ביולוגים שנועדו לעזור לנו להתמודד גם עם מצבי מצוקה, משאבים שטמונים בתוכנו. 🪷
אנחנו בצוות לבנדר, באים מעולמות הטיפול בשיחה, מגע ואנרגטיקה. אנו רוצים להציע כמה דרכים הידועות מחקרית שאנו מכירים, כאפקטיביות ותומכות, ובהן אנו משתדלים לעשות שימוש בימים אלו.
תראו מה מתאים לכם, אפילו בחירה של 2-3 פעולות – עושה שינוי. את מה שקרה לא נוכל לשנות אבל על ההתמודדות שלנו, אפשר להשפיע ואם נוכל להתחזק נוכל גם לתמוך 💜
🔹אמפתיה – הבנה שכל אחד מתמודד בדרכו. אף אחד לא הכין אותנו לשבר הזה, נסו להיות אמפתיים לאופן שבו האחר מגיב גם אם זה שונה מכם. יש כאלו שמגיבים בעשיית יתר יש כאלו שבחוסר עשייה והתכנסות. בתקופה כזו – הכל נכון, הכל מותר. אפשרו לכל אחד להגיב בדרכו, קודם כל לעצמכם.
🔹צמצום חשיפה למדיה – החשיפה לתכנים הקשים עלולה לערער מאד. נסו לצמצם גם צפייה בחדשות באופן שוטף. אם קשה לכם להימנע קחו הפסקות לעתים קרובות.
🔹תנועה – מאזנת אותנו עוזרת לתיאום בין שני חלקי המוח, משחררת את הגוף המכווץ. תנועה מרגיעה וגם גורמת להפרשת הורמונים המפחיתים סטרס. כל תנועה מבורכת – מתיחות, הליכה, ריצה וכל מה שיאפשר לכם לנוע ולהשתחרר.
🔹מוזיקה היא כלי ריפוי – שירה / האזנה למוסיקה יכולה מאד להרגיע ולהקל. שירו לבד, ביחד, בנסיעה, שימו אוזניות והאזינו למוזיקה שאתם אוהבים.
🔹נשימות – כולנו דרוכים ומכווצים וקצת שוכחים לנשום. נשימות עמוקות אפילו כמה דקות כמה פעמים ביום. יש מגוון סרטוני הדרכה ברשת. חפשו ביוטיוב “נשימות להרגעה”.
🔹עיסוי – הגוף של כולנו מכווץ ודרוך. עיסוי מפחית סטרס ומאזן. לא חייב להיות מקצועי, אפילו עיסוי עצמי של הידיים בעורף, בכפות הידיים. אנו ממליצים לכם בחום, ומניסיון, על עיסוי בשמן ארניקה. לארניקה סגולות הנוגעות לריכוך מצבי טראומה לגוף ולנפש.
🔹לא להישאר לבד – גם אם האוטומט שלכם הוא להשתבלל ולהתכנס, נסו להימנע מלהישאר לבד – צאו לפגוש חברים, שכנים, בני משפחה וגם זרים. מבט העיניים והשיח – מאווררים ומקרבים.
🔹מגע וחיבוק – חיבוקים ומגע פיזי בעיקר עם ילדים. המגע מקרקע ועוטף. גם מבוגרים וגם ילדים זקוקים בימים אלו למגע וחיבוק המפחיתים הפרשת קורטיזול (הורמון הסטרס) ומעלים את הורמון האוקסיטוצין (“הורמון האהבה”).
🔹ארומתרפיה – שמנים אתריים ידועים מחקרית כמשפיעים על הגוף והנפש, על המודע והלא מודע. ריכזנו עבורכם באתר רשימה של שמנים מפחיתי חרדה ומרגיעים.
🔹הסחות דעת להשקטת המיינד (המוח החושב) – כל מה שמאפשר לכם לחשוב פחות על המצב. צביעת מנדלות, משחקי קופסא, מיון קיפול כביסה.דברים מונטונים שלא דורשים מחשבה ומעסיקים אותנו.
🔹פרחי באך – תמציות אנרגטיות מחזקות גוף ונפש. הכי זמינה היא תמצית “רסקיו” של פרחי באך – ניתן למצוא בכל בית מרקחת. ה”רסקיו” מסייע להרגעה וניתן למצוא גם “רסקיו לילה”. לטיפול עמוק יותר כדאי לפנות למטפלים מוסמכים להתאמת פורמולה.
🔹יוגה – גם אם לא תרגלתם מעולם. יש עכשיו מורות נדיבות שמעבירות שיעורים מותאמים למצב בזום (חלקם גם ללא עלות), ניתן גם למצוא מגוון תירגולים ביוטיוב פנו לכם אפילו כמה דקות ביום לתרגל יוגה עם תנועה ונשימה.
🔹מדיטציה – מאפשרת לנו להשקיט את המוח החושב, להתרכז בכאן ועכשיו. ביוטיוב תוכלו למצוא לא מעט מדיטציות שתוכלו לעשות לבד או בקבוצה. בנוסף מורים רבים מקיימים בימים אלו מדיטציה מונחת המסייעת רבות להשקטת הראש ולרגיעה.
🔹להיות עבור האחר – תחושת העשייה והנתינה מייצרת תחושה של מסוגלות וכח. כולנו זקוקים לתמיכה. במידה ואתם מסוגלים, נסו להיות עבור אחרים. בעזרה בהתמודדות עם היומיום, בהתנדבות לסיוע. אפילו לשלוח סמס להתעניינות – מחזק. כל נתינה והתעניינות מבורכת.

בברכת ימים טובים.

כתיבת תגובה

האי מייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים*

חשוב לנו שתדעו

אנחנו מייצרים ברישיון משרד הבריאות ובאיכות עולמית לפי תקן תנאי יצור נאותים ובפיקוח מכון התקנים

כל המוצרים מיוצרים בישראל בבית המלאכה שלנו בפרדס חנה בעבודת יד מוקפדת עם שמן זית ישראלי

משתמשים רק בחומרי גלם טבעיים ומוכרים שנים רבות כבטוחים לשימוש בכל רחבי העולם, ללא ניסויים בבעלי חיים ובמקסימום בטיחות

לבנדר מייצרת אך ורק קוסמטיקה 100% טבעית נקייה מכימיקלים, משמרים, תוצרי נפט, חומרי ריח סינטטיים. רק טבעי עבורך!

לבנדר מייצרת קוסמטיקה אקולוגית ללא אריזות חיצוניות למוצרים, אריזות מתמחזרות ושפכים טובים לסביבה

שומרים על בעלי החיים- רוב המוצרים שלנו טבעוניים לחלוטין בפיקוח ויגן פרנדלי

סל קניות

הרשמה/התחברות

33%

חבר/ת מועדון? יש להזין סלולרי לקבלת קוד בסמס. עדיין לא ורוצים להצטרף ולהנות מהטבות? הזינו סלולרי ומלאו את הפרטים.

67%

מלאו את הפרטים ותהנו מהטבות וצבירת נקודות בכל רכישה.

אנחנו כבר חברים, אבל חד פעמית נבקש ממך שוב למלא פרטים אלו כדי שההתחברות שלך בהמשך תהיה מהירה יותר. (אל דאגה, כל ההטבות שלך שמורות אצלנו)

במילוי הפרטים אני מאשר/ת קבלת הטבות ועדכון על מבצעים בסמס/מייל.

67%

נא להזין את הקוד שהתקבל בסמס

דילוג לתוכן