טיפול טבעי בפצעי אקנה - לבנדר קוסמטיקה טבעית, רוקחות טבעית ואורגנית
טיפול טבעי באקנה

פצעי אקנה – טיפול טבעי באקנה

אקנה נפוצה הגורמת לפצעי אקנה, או בשמה הרפואי אקנה וולגריס ( acne Vulgaris) הנו מצב של הימצאות ראשים שחורים, ראשים לבנים ופצעונים אחרים. האזורים בגוף על פניהם מתפרשת האקנה הם בעיקר על עור הפנים, החזה, הכתפיים והגב.

במאמר הבא אסביר כיצד נגרמת אקנה (פצעי בגרות) , ומה ההבדל בין סוגי הפצעים: ראשים שחורים, לבנים ופצעים מוגלתיים.

סתימה הגורמת לפצעי אקנה

אקנה נגרמת כאשר חורים קטנים בעור הידועים כזקיקי שיער נסתמים.

מוצרי קוסמטיקה טבעית המעולים לטיפול בעור שמן עם נטייה לאקנה

מארז טיפוח לעור שמן

המארז המושלם והטבעוני לטיפוח עור פנים שמן עם נטייה לאקנה הכולל את סדרת הניקוי היומיומי עם סבון פנים ומי פנים טיפוליים, מסיכה עם חימר ירוק וויטמין C תשלים את הניקוי העמוק פעם/פעמיים בשבוע והסרום הטיפולי ישלים את תהליך איזון העור ושמירה על עור בריא.

332.00

ניקוי פנים טבעי – מי פנים טיפוליים

מיצוי צמחים ושמנים לניקוי יסודי צמחים המקל על עור מגורה/אקנטי. מי הפנים מחטאים ומאפשרים לעור לנשום ולהבריא.
60ml

60.00

ניקוי פנים טבעי – מסכה מטהרת לפנים-חימר ירוק

מסיכה נפלאה עתירה במינרלים הסופחת החוצה את כל מה שלא נחוץ לעור. שילוב מיוחד של חימרים שישאירו את העור נקי, נושם ובריא.
120ml

65.00

סבון פנים טבעי לעור שמן ואקנטי – לניקוי פנים טבעי

עשיר במיצוי תה ירוק המאזן עור שומני, לניקוי עדין ויסודי. הסבון מצוין לסובלים מפצעי אקנה, מחטא ומשאיר את העור רענן ומוכן לספיגת לחות.
50ml

57.00

סרום טבעי לפנים – טיפולי לעור שמן ואקנטי

חדש! סרום ייחודי המכיל שילוב שמנים צמחיים וארומטיים לטיפול עדין ואפקטיבי במיוחד בעור שומני עם נטייה לפצעונים. מאזן את הפרשת השומן, אנטי-דלקתי ומטפל בצלקות.
30ml

140.00

בלוטות חלב הן בלוטות זעירות הנמצאות ליד פני שטח העור. הבלוטות צמודות לזקיקי שיער שהם חורים קטנים בעור דרכם השערה גדלה ויוצאת מהעור. תפקידן של בלוטות החלב הוא לשמן את השיער והעור על

טיפול טבעי בפצעי אקנה - לבנדר קוסמטיקה טבעית, רוקחות טבעית ואורגנית

מנת למנוע את התייבשותם. פעולה זו נעשית ע”י הפרשה של חומר שומני הנקרא סבום.

במצב של אקנה הבלוטות מתחילות לייצר יותר מידי סבום. הסבום העודף מתערבב עם תאים מתים וביחד הם יוצרים סתימה של הזקיק. קומודון או פצעון אקנה בסיסי הוא בעצם זקיק שיער שנסתם עם שומן ותאי עור מתים. הקומודונים יכולים להתפתח לבליטות הנקראות ראשים לבנים או ראשים שחורים.

פצעי אקנה – שחורים, לבנים או מוגלתיים

אם הזקיק שנסתם קרוב לפני השטח הוא יבלוט החוצה וייצור ראש לבן ובמידה והזקיק הסתום פתוח לעור הוא יוצר ראש שחור. בקטריות שבאופן נורמלי חיות ללא השפעה על העור יכולות לזהם ולהדביק את הזקיקים הסתומים ולגרום לחטטים (papules), פצעים מוגלתיים (pustules), גושים (nodules),  ציסטות ובעיות עור נוספות.

  • ראשים שחורים (Blackheads) – ראשים שחורים הם קומודונים הפתוחים בפני שטח העור. הם מלאים בעודף שמן ותאי עור מתים. הסיבה לכך שטיפול טבעי בפצעי אקנה - מבנה הקומודונים - לבנדר קוסמטיקה טבעיתהקומודונים הופכים שחורים היא פשוט מכיוון שהזקיק פתוח והתחמצנות השומן באוויר גורמת לצבע השחור.
  • ראשים לבנים (Whiteheads) – קומודנים הנשארים סגורים בפני שטח העור נקראים ראשים לבנים. ראשים לבנים נוצרים כששומן ותאי עור מונעים מזקיק השיער הסתום להיפתח.
  • נפיחות עגולה, קטנה וקשה על העור (Papules)  – נפיחות זו היא למעשה קומודונים שהפכו דלקתיים, היוצרים בליטות אדומות או וורודות על העור. סוג זה של פיצעון אקנה עלול להיות רגיש למגע. חיטוט או סחיטה עלולים להחמיר את הדלקת ולהוביל לצלקות. מספר רב של נפיחויות אלו מעידים על אקנה בינונית עד חמורה.
  • פצעונים דלקתיים מלאים במוגלה (Pustules) – פיצעונים אלו הם סוג נוסף של אקנה. הם דומים לראשים לבנים עם טבעת אדומה סביב הבליטה. הבליטה מלאה בדר”כ עם מוגלה לבנה או צהובה. הימנעו מחיטוט או מחיצת פיצעונים אלו שעלולה לגרום להתפתחות צלקות או נקודות שחורות על העור.

במאמר הבא אסקור מהן הסיבות להופעת פצעי אקנה.

נכתב ע”י עידו משעל BA ביולוגיה, .B.Sc – הנדסה כימית, M.Sc.- הנדסת חומרים (טכניון) והומיאופת קלאסי Rhom.

כל הכתוב באתר על דעת הכותבים ומיטב ניסיונם ואינם תחליף לחוות דעת רפואית.

שאלות? התלבטויות? אנו בצוות לבנדר קוסמטיקה טבעית נשמח לנסות לעזור ולייעץ ולהתאים לכם את המוצרים הנכונים או תהליך הטיפול הנכון המתאים לכם. פנו אלינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *