X
מבצע 3+1 על כל המוצרים באתר ובחנות!
לפרטים

שמן קוקוס לשיער


לאחרונה הולכת וגוברת הפופולריות של שמן הקוקוס לשימושים רבים בתחום הבריאות: טיפול בסכרת, איזון בכולסטרול, אנטיאוקסידנט (מסייע לניטרול רדיקלים חופשיים הגורמים לחימצון) ועוד סגולות רבות. גם בתחום הקוסמטיקה - תמצאו אותו יותר ויותר על המדפים ובמקומות רבים ברחבי הרשת תוכלו לקרוא על סגולותיו: מטפל בין היתר בעור יבש, סדוק, פסוריאזיס, אלרגיות, עור מגורה, משמש כמסיר איפור מצוין ומטפל בשיער פגום וקרקפת מגורה.

מה עושה אותו כל-כך טוב

שמן קוקוס מיוצר מפרי אגוז הקוקוס ובד"כ תהליך הייצור נעשה בכבישה קרה כדי לא לפגום באיכותו ע"י יצירת מקור חום חיצוני. בתהליך הכבישה נוצר חום טבעי של הפרי המאפשר את הפקת השמן.

שמן הקוקוס מורכב משלוש חומצות שומן: קפרית (Capric acid), קפרילית (Caprylic acid) ולאורית ((Lauric acid) ובמבנהו דומה מאוד לקולסטרום - חלב האם הראשוני. שלוש החומצות האלו הן נוגדות זיהום חזקות ביותר, שפועלות נגד חיידקים, וירוסים, פטריות וטפילים. הוא מזין ומגמיש עור יבש, מונע הופעת קשקשים בשיער, מקל על עור מגורה, עקיצות, אלרגיות וכוויות. 

מחקר שבוצע בשנת 2003 השווה בין שלושה שמנים צמחיים והשפעתם על השיער: שמן מינראלי, שמן חמניות ושמן קוקוס ומצא באופן חד משמעי ששמן הקוקוס לא רק מעניק לשיער לחות אלא הוא אינו פוגם בייצור הטבעי של חלבון השערה (פרוטאין) וכך מונע יובש. לשמן הקוקוס, בשל הרכבו, ישנה התאמה למבנה חלבון הקראטין ובשל משקלו המולקולרי יש לו יכולת לחדור לזקיק השיערה ולהזין אותה. (1)

צעד אחד אחורה - מדוע בכלל השיער שלך יבש?

מכירים את זה שאתם לא חופפים כמה ימים והשיער הופך להיות שומני ומבריק? מעולה, זו הלחות הטבעית של השיער. לחות זו נוצרת משומן אותו מפרישה הקרקפת. לשיער שלנו אין סיכה טבעית והלחות בשיער יכולה להיווצר רק באמצעות יצירת השומן מהקרקפת. על השיערה עצמה ישנם מעין קשקשים המשמשים כמעין "רעפים" ומגנים על פנים השיערה מפגעי מזג אוויר, חום חומרים שונים הנמרחים על השיער. הקשקשים האלו, כאשר הם בנויים היטב, שומרים על הלחות של השיערה. כאשר אינם מכסים את כל השיערה הם גורמים ללחות לברוח ולשיער להיות יבש. אז מהם הגורמים לכך שהפרשת השומן והלחות לא יישארו? (2)

כיצד מסייע שמן קוקוס לשיער פגום

כפי שאמרנו שמן הקוקוס חודר אל השערה, מזין אותה בלחות אינו פוגע בתהליך הטבעי של ייצור הקרטין (חלבון השיערה). הוא מונע נשירה ובשל היותו אנטי-בקטריאלי הוא מסייע גם לטיפול במקרים של דלקות וגירויים בקרקפת הגורמים להפרעה בייצור השומן הטבעי. 

פעולות נוספות שיכולות לסייע לך לטפל בשיער יבש:

 הקרם  שלנו מכיל שמן קוקוס לשיער ומושלם לטיפול טבעי ומשקם

קרם הלחות של לבנדר - קרם עשיר המבוסס על שמן קוקוס ומכיל גם שמן שקדים, שמן זרעי ענבים, שעוות דבורים, שמן גזר ושמנים אתריים: רוזמרין, מנטה, סנדלווד וקמומיל רומן המטיבים עם השיער ועור הקרקפת.
הקרם מצויין לעיצוב שיער יבש ורטוב, יכול לשמש כמסכה לשיער פגום וניתן גם לעסות אותו על עור הקרקפת כדי להבריא יובש וגירויים.

יש לנו שמן קוקוס באיכות מעולה! הקליקו לרכישה 

 

 


מקורות

  1. J Cosmet Sci. 2003 Mar-Apr;54(2):175-92.
  2. webmd

 

בקצרה על: שמן קוקוס לשיער

שמן קוקוס לשיער - לאחרונה ישנה עלייה בפופולריות של שמן קוקוס לטיפול בשיער. שמן קוקוס מטפל היטב בשיער פגום, בשל מבנהו המולקולרי מסוגל לחדור לשיערה ולהעניק לחות. הכנסו לקורא מדוע שיערכם יבש וכיצד תחזירו אליו את הלחות.
 
כל הזכויות שמורות © לבנדר קוסמטיקה טבעית 2014
בניית אתרים בניית אתרים  |  קידום אתרים  |  אחסון אתרים  |  עיצוב אתר Noa Timor David